Home / Borsa / Arçelik – ARCLK Hisse Senedi Yorumları Güncel Analizler
10.000 TL ile nasıl yatırım yapılır

Arçelik – ARCLK Hisse Senedi Yorumları Güncel Analizler

1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulan Arçelik A.Ş dayanıklı beyaz eşya, tüketici elektroniği üretimi ve pazarlaması sektöründe ülkemizin en büyük şirketlerinden birisidir. Koç Holding çatısı altında olan şirket BİST30 endeksinde yer almakta ve Borsa İstanbul’da ARCLK hisse kodu ile alınıp satılmakta. Bu sayfamızdan Arçelik şirket haberlerini, KAP bildirimlerini, Arçelik hisse senedi yorumları ve analizlerini okuyabilirsiniz.

arçelik hisse senedi yorumları

Tacirler Yatırım – 18 Şubat 2019

Arçelik yönetimi 2019’da temettü dağıtmama kararı aldı. 2009’dan bu yana Arçelik ilk defa temettü dağıtmamaktadır. Bloomberg konsensus beklentisi hisse başına 0,588 TL temettüydü. Haberi olumuz olarak algılıyoruz.

Oyak Yatırım – 18 Şubat 2019

Arcelik 2018 yılı karından nakit temettü dağıtmama kararı aldı. 2004 yılından beri her yıl düzenli olarak temettü ödemesi yapan şirket 2008 yılından sonra ilk defa 2019 yılında temettü ödemesi yapmayacaktır. 2004-2018 yılları arasında toplam 3,5 milyar TL temettü ödemesi yapan şirketin, bu yıl nakit temettü dağıtmama kararı almasının hisse üzerinde olumsuz etkisi olacağını düşünüyoruz.

Bu yazıya oy ver
[Total: 0 Average: 0]

Check Also

halkbankası hisse senedi yorumları

Halk Bankası – HALKB Hisse Senedi Yorumları Güncel Analizler

1938 yılında KOBİ seviyesindeki esnafa ve sanayiciye ucuz kredi kullandırmak için kurulan Halk Bankası ülkemizdeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir