Home / İş Fikirleri / Çorap Satarak Para Kazanmak
10.000 TL ile nasıl yatırım yapılır

Çorap Satarak Para Kazanmak

Soğuk kış günlerinde ayaklarımızı sıcak tutabilmek için kat kat çoraplar giyeriz. Ankara gibi soğuk iklimin yaşandığı illerimizde çorap kış aylarında hasta olmamak için en çok ihtiyaç duyacağımız giyim ürünlerindendir. 1 çift çorap fiyatları ülkemizde belli bir standartta satılmakta ve bu fiyat genel olarak 1 TL ila 3 TL arasında değişmektedir. Para kazanmak için sermayesi kısıtlı olan kişilere göre bir iş olan çorap satıcılığında kar marjları da oldukça yüksektir. 1.000 TL sermaye ile yapabileceğiniz bir iş olan çorap satarak para kazanmak için bazı detayları bilmeniz gerekmektedir. Makelemizde bu detayları öğrenebilir ve çorap satıp sermayenizi kısa sürede ikiye katlayabilirsiniz.

Çorap Satarak Para Kazanmak

çorap satıp para kazanma

Sermayeniz kısıtlı ise yapacağınız işler de kısıtlı olacaktır. Elinizdeki sermayeyi en iyi şekilde değerlendirmenin bir yolu da çorap satmaktır. Bir çift çorabın maliyeti 50 kuruş ile 1 TL arasındadır. Bu fiyat fabrikadan çıkış ve toptancıdan alış fiyatıdır. Sermayeniz doğrultusunda bir toptancı ile anlaşarak 500 çift çorap ile bu işe başlayabilirsiniz.

Eğer hiç sermayeniz yoksa toptancı ile anlaşıp çek, senet düzenleyerek anlaşmanızı yapabilir ve satış sonrası toptancıya ödemenizi yapabilirsiniz.

Satmak için alacağınız çoraplar arasında kadın, erkek, çocuk tüm gruplara hitap eden çoraplar olmalıdır. Böylece her yaşa uygun çorapları elinizde bulundurmuş olursunuz. Ürünleri tedarik edebilmek için internetten araştırmalar yaparak çorap toptancılarına ulaşabilir ve toplu olarak sipariş geçebilirsiniz.

Çorapları Nerede Satabilirsiniz

çorapları nerede satabilirsiniz

Çorap işinde belki de en kolay kısım aldığınız ürünleri satabilmektir. Hızlıca elinizdeki çorapları satıp kara geçebilmek için yaşadığınız şehirdeki pazarlarda tezgah açabilir satış yapabilirsiniz. Halk pazarlarında genellikle alışverişe çıkan kişiler bir çorap satıcısı gördüğünde mutlaka bir kaç çift çorap alıyordur. Siz de bu tarz bir satış yoluna gidebilir, kampanyalar ile “2 çift çorap X TL” “3 çift çorap Y TL” gibi kombinasyonlar ile satış yapabilirsiniz.

Çorapları satmanın bir diğer yolu da aracınız var ise, aracın bagajına yükleyip civar köylerde satış yapmaktır. Fazla nüfusun olmadığı bu köylerde köylü halk sizden alışveriş yapacak ve çorap satın alacaktır.

İşe başlarken harcadığınız sermayeyi bu şekilde çıkartabilir, sermayenizi ikiye katlayabilirsiniz. Çorap satışında kar marjları %200’e kadar çıkmaktadır. Hızlı ve sıcak para kazandırır. Ticarete bu yolla atılacak olanlar bu iş fikrini değerlendirebilir.

Sermayenizi büyüttükten sonra aşağıdaki iş önerilerimize de bakabilirsiniz;

Bu yazıya oy ver
[Total: 0 Average: 0]
Özet
İnceleme Tarihi
Başlık
Çorap Satarak Para Kazanmak
Puan
41star1star1star1stargray

Check Also

yol kenarında ne satılır

Yol Kenarında Ne Satılır Diyenlere 4 Tavsiye

Aracınız ile seyahat ederken veya otobüs yolculuklarında mutlaka yol kenarında bir şeyler satan kişileri görmüşsünüzdür. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir