“20.000 TL birikimim var ama ne iş yapacağımı bilmiyorum” diyorsanız bu rehberimizde kendinize uygun bir iş fikiri bulabilirsiniz. Piyasada yaptığımız araştırmalar neticesinde 20.000 TL sermaye ile ne iş yapılır sorusuna bu yazımızda cevap veriyoruz. Umarız sizler için faydalı bir makale olur ve birikiminiz ile karlı bir iş kurabilirsiniz.

20.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır

20.000 tl sermaye

Çoğu kişiye ufak bir sermaye gibi gelen 20 bin lira ile yapılabilecek pek çok karlı işler vardır. Sitemizde daha önceden bu konulara değinmiş ve o işler hakkında ayrıntılı rehberler yayınlamıştık. Bu konumuzda da 20 bin lira sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri sunacağız. Rehberimizde giyim, gıda, eğlence ve otomobil sektörleri üzerine iş fikirleri hakkında bilgiler alabileceksiniz. Hazırsanız başlıyoruz listemize;

Korku Evi Oyunu Açmak

korku evi oyunu

Çevrenizde bir üniversite varsa kesinlikle bu iş fikirini değerlendirmelisiniz. Eğlence sektöründe son yılların popüler işlerinden birisi olan korku evi oyunu açma işinde çok tatlı karların olduğu bilinen bir gerçek. Bu işi yapmak için ihtiyacınız olan şeyler eski ve yıkık bir ev ve evin içerisine yerleştirilmiş korku unsuru olabilecek objeler, bulmacalar ve insanların evden kaçabilmek için açacakları şifreli kapılar vesairedir. İsterseniz evin kurulumunu kendiniz yaparsınız ve içerisini korkutucu hale getirirsiniz ya da korku evi bayiliği veren firmalardan hazır paket kurulum talep edersiniz, anahtar teslim olarak işinizi başlatırsınız. Kurulum sonrasında yapmanız gerekense Instagram, yerel radyo, broşür ve afişler ile üniversite öğrencilerini mekanınıza çekmektir. 4-5 kişilik gruplar halinde gelen öğrencilerden 1 saatlik oyun için 150-200 TL para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan bu iş hakkında detaylı olarak yazdığımız rehberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

BUNU DA OKUYUN: Korku Evi Oyunu Açmak İçin Ne Gerekir ? Kaç Paraya Mâl Olur ?

İç Giyim Ürünleri Satmak

iç giyim mağazası

Yüksek karlılığın olduğu iç giyim sektöründe kısa zamanda 20 bin lira sermayenizi büyütebilir ve ürün çeşitliliğinizi arttırabilirsiniz. İnsanlar her zaman kaliteli iç giyim ürünlerine ihtiyaç duyar, çabuk eskiyen ürünler olması ve sık sık yenisi ile değiştirilmesi nedeniyle piyasada iç giyim ürünlerine büyük talep var. Bu alanda bulunduğunuz yerde bir eksiklik görüyorsanız bu sektöre girmenizi tavsiye ederiz. Hem iç giyim mağazası açarak hem de internette e-ticaret yaparak iç giyim ürünlerini satmanız sizlere avuç dolusu para ile dönecektir. Bu işi yapacak olanlara sadece klasik dükkan ile sınırlı kalmamalarını ve mutlaka Instagram ve e-ticaret sitesi ile birleştirerek bu işi yapmalarını öneriyoruz. İç giyim ürünlerini tedarik edebilmek için yerli firmalardan bayilik alabilir veya Çin’li toptancı sitelerinden mal getirebilirsiniz. Sitemizde ileride iç giyim ürünleri satışı ve iç giyim bayiliği veren firmalar hakkında detaylı yazılar yazacağız. Şimdilik sitemizde yayınlanmış olan Çin’den ürün getirme başlıklı yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz. Orada anlattığımız yollar ile Çin’li toptancılardan ucuza iç giyim ürünleri getirebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Çin’den Ürün Getirip Satmak – Çin’den Ne Getirilip Satılır

Dönerci Açmak

Gıda sektöründe en çok tutulan iş fikirlerinden birisi elbette dönerci açmaktır. Ülke insanı olarak sevmeyenini çok nadir bulabileceğiniz döner sektörüne girerek 20 bin lira sermayeniz ile karlı bir iş yapmış olursunuz. Bu işten çok para kazanabilmeniz için en çok dikkat etmeniz gereken şey dönerinizin lezzeti ve dükkanın bulunduğu konum olmalıdır. Tatsız, tuzsuz döneri ne kadar ucuza satsanız da dükkana bir gelen bir daha gelmez kısa zamanda sektörden azalarak yok olursunuz. Dönerin lezzetini iyi ayarlayın ve öğrencilerin bol bulunduğu bir lokasyonda dükkanınızı açın. İlk bir kaç ay öğrenciler için özel kampanyalar düzenleyin ve öğrencileri memnun etmeye bakın. Öğrenci tayfası harçlık olarak az bir miktar aldığı için ucuz fiyata kaliteli doymak ister. Bunu sağlarsanız zamanla öğrencilerin sadakatini kazanırsınız ve artık para basma yoluna girmiş olursunuz. Aşağıdaki bağlantıdan daha önceden sitemizde yazmış olduğumuz dönerci dükkanı açma rehberimizi okuyabilir veya döner bayiliği alarak bu işi yapmak istiyorsanız bayilik veren firmalar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Dönerci Dükkanı Açmak – Döner Salonu Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

BUNU DA OKUYUN: Döner Bayiliği Veren Firmalar

Tesettür Giyim Mağazası Açmak

tesettür mağazası

Çevrenizde tesettür giyime uyan bayanlar varsa bu fırsatı değerlendirme vakti gelmiş demektir. Son yıllarda moda sektöründe büyük paya sahip olan tesettür sektöründe çok yüksek karlar dönüyor. Modayı artık yakından takip eden tesettürlü hanımlar eşarp, şal, ferace, abiye gibi giyim ürünlerine ihtiyaç duyuyorlar. Bulunduğunuz yerde bu sektörde bir eksiklik görüyorsanız hemen bu alana girin deriz. Özellikle küçük şehirlerde bu tarz mağazalar pek bulunmuyor ve tesettürlü hanımlar bu giyim ürünlerine kolayca ulaşamıyor. Onlar için kaliteli ürünlerden oluşan bir mağaza açarak kısa zamanda 20 bin lira sermayenizi katlayabilir ve mağazanızdaki ürünlerin çeşitliliğini arttırabilirsiniz. Sitemizde bu iş hakkında daha önceden detaylı bir yazı yazmıştık. Oradan bu iş ile ilgili ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca tesettür giyim sektöründe bayilikler veren firmaları da öğrenebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Eşarp Satış – Tesettür Giyim Mağazası Açmak

BUNU DA OKUYUN: Tesettür Giyim Bayiliği Veren Firmalar

Oto Yıkamacı Açmak

oto yıkamacı

20.000 TL sermaye ile ne iş yapılır ve nasıl kısa sürede para kazanmaya başlanılır diyorsanız oto yıkamacı açmak sizin için isabetli bir tercih olacaktır. Oto sanayi içerisine kuracağınız bir oto yıkamacı ile kısa zaman içerisinde belli bir müşteri çevresine kavuşabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Zaten araba yıkamak da oldukça keyifli bir iştir. Köpüklü tabancalar ile arabayı köpüklüyor, daha sonra tazyikli su tabancası ile durulama işlemini yapıyorsunuz. Fazla yorucu olmayan bu iş için dikkat etmeniz gereken şey araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde bu işi kurmaktır. İlk tercihiniz daima sanayi içerisine açmak yönünde olsun. Çoğu otomobil sahibi “sanayiye uğramışken arabayıda iç-dış yıkatalım” der ve tercihini sanayi içerisindeki dükkanlar yönünde yapar. Fakat araç trafiğinin çok olduğu otoyol kenarı bir oto yıkamacı da açabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan oto yıkamacı dükkanı açma işi hakkında yazdığımız detaylı rehberi okuyabilir ve bu işin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır – Araba Yıkama İşi Maliyeti

SONUÇ

Görüldüğü üzere 20.000 TL sermaye ile ne iş yapılır diyenler için pek çok iş fikri olduğunu anlatmaya çalıştık. Kısıtlı bir sermaye olan 20 bin lira ile 2019 yılında bu işleri yapmak çok da zor değil. Çoğu kişi henüz işin başında vazgeçerek 20 bin lira ile iş kurulamaz düşüncesine kapılıyor. Bu yanlış düşünceyi umarız bu yazımızda yıkabilmişizdir.

Cebinizde 20 bin lira sermaye varsa buradan kendinize uygun iş fikrini bularak işinizi kurabilirsiniz. Sizin de bizler ile paylaşmak istediğiniz iş fikirleri varsa, “admin 20 bin lira ile şu iş de yapılabilir” diyorsanız yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca burada paylaştığımız fikirler hakkında kafanıza takılan soruları da yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.