2020’de İnternette En Çok Satılan Ürünler Neler?

İnternetten en çok satışı gerçekleştirilen ürünler arasında ilk sırada bilgisayar yazılım ve donanımı, bilgisayar ve konsol oyunları, elektronik ürünler ve sağlık güzellik ürünleri yer alıyor. İnternette en çok satılan ürünler internet üzerinde iş yapmak isteyen kişiler için hangi ürünlerin doğru olduğu konusunda yol gösterici olur. Elektronik ticaret hayatına atılmak istiyorsanız bu ürünlerin neler olduğunu anlamakta fayda var. Bunun için talep arzının özellikleri, kim tarafından istenildiği, neden istenildiği incelenebilir. Ticarette en önemli noktalardan bir tanesinin talep arzı olduğu unutulmamalıdır. Firma sayısındaki artış insanların çok farklı markalar arasında tercih yapabilmesine olanak sağlıyor. Şirketlerin tercih edilebilir olması başarıya giden önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

 • %26 Yazılım, Kitap, Müzik, Çiçek
 • %16 Bilgisayar Donanım, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri
 • %13 Giyim, Ayakkabı, Takı, Linens / Ev Dekorasyonu
 • %8 Sağlık, Güzellik, Gıda ve İçecek
 • %7 Oyuncaklar, Video Oyunları, Spor Malzemeleri
 • %3 Küçük Ev Aletleri, Mobilya, El Aletleri, Bahçe Ekipmanları

Geçmiş Yıllarda İnternette En Çok Satılan Ürünler Hangileri?

Geçmiş yıllarda internette en çok satılan ürünler tür olarak incelendiği zaman ilk sırada kadın giyimin yer aldığı biliniyor. Özellikle çalışan kadınların alışveriş yapmak için dinlenme zamanlarından feragat etmek istemedikleri biliniyor. Bu nedenle internetten çok sık alışveriş yapılıyor. Kadın giyimden sonra internette en çok satılan ürünler arasında kitap ve kırtasiye ürünleri yer alıyor. Her ne kadar ülkemizde kitap okuma oranının düşük olduğu bilinse de, internet üzerinde ciddi oranda kitap satışı gerçekleşiyor.internetten satış yapmak

Türkiye’de İnternette En Çok Satılan Ürünlerin Listeleri

Türkiye’de internet üzerinden en çok satış gerçekleştirilen ürünlerin listesi yapıldığı zaman, sıralama şu şekilde görünüyor:

 • Bilgisayar yazılım ve donanımı,
 • Tüketici elektriği,
 • Bilgisayar ve konsol oyunları,
 • Oyuncaklar,
 • Sağlık ve güzellik ürünleri,
 • Ev dekorasyonu ürünleri internette ciddi bir satış hacmine sahiptir.

Eğer siz de elektronik ortamda satış yapmak isterseniz öncesinde piyasayı çok iyi şekilde analiz ettiğinizden emin olmalısınız. Doğru ürünü bulmak araştırma gerektirecektir. Ayrıca hedef kitlenin tanınması, fiyat politikası ve diğer bir çok etken doğru ürünü doğru ürün yapan nitelikler arasında yer alıyor.

Dünya’da İnternetten En Çok Satılan Ürünler Neler?

Dünyada internet üzerinde en çok satışı yapılan ürünler aslında Türkiye’de satışı yapılan ürünlerden farklı değil, bütün dünyada benzer taleplerin olduğu biliniyor. Trendler hem Türkiye’de hem dünyada paralel şekilde ilerliyor. Listede yer almayan fakat dünyada önemli pazarı olduğu bilinen ürünlerden bir tanesi telefon aksesuarlarıdır. Akıllı telefonlar şüphesiz hayatımızın her yerinde bulunuyor. Sürekli elimizde olan telefonlarımız için haliyle sürekli aynı kabı kullanmak istemiyoruz. Bunun yanı sıra benzer mantıkla bluetooth kulaklıkların, ekran koruma camlarının ve sarj aletlerinin de ciddi bir pazarı olduğunu söyleyebiliriz.

Akıllı Saatler İnternette En Çok Satılan Ürünler Arasında Yer Alıyor

Akılı saatler akıllı telefonların tamamlayıcıları olarak görülüyor. Telefon ile eşleşme özelliğine sahip olan bu ürünler, bir çok uygulamanın efektif şekilde kullanılmasını sağlıyor. Özellikle sağlık ve spor uygulamaları incelendiği zaman, bu uygulamaların akıllı saat ile eşleştiğini biliyoruz. Bu saatler adım sayıyor, kalp atış hızını belirliyor aynı zamanda ne kadar uyuduğunuzu, ne kadar kaliteli uyuduğunuzu anlamanıza yardımcı oluyor.

İnternette en çok satılan ürünler arasında yer alan akıllı saatlerin bir çok farklı markası var. Markaya göre ürünlerin özellikleri değişiklik gösteriyor. Özellikleri fazla olan saatlerin fiyatları da buna bağlı olarak artarken, daha yalın dizayn edilmiş saatler için kesenin ağzını çok da açmak gerekmiyor. Herkes kendi bütçesine uygun bir akıllı saati hiç zorlanmadan bulabileceklerinden emin olabilirler. Saatlerin garantisi olması gibi özellikler bu saatlerin daha fazla tercih edilmesinde büyük rol oynuyor.