Plaza hayatından sıkılan “en iyisi merkezi yerde büfe açmak” diyenler için 50.000 TL sermaye ile ne iş yapılır yazımızı kaleme aldık. Artık sizde birikiminiz ile ticari hayata atılmak ve KOBİ dünyasına adım atmak istiyorsanız yazımızdaki iş fikirlerinden hareketle kendinize en uygun iş dalını keşfedebilir ve dükkan açma işlemlerine başlayabilirsiniz.

50.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır

50.000 tl sermaye

Ek İş Ajandası olarak sitemizde sık sık dükkan açma fikirlerine dair yazılar yazıyoruz. Daha önceden pek çok iş sektörü hakkında işin maliyeti, püf noktalarını içeren rehberler hazırladık. Bu yazımızda 50 bin lira sermayesi olanlar için o para ile kurabilecekleri iş fikirlerini listeleyeceğiz. Listemizde gıda, eğlence, eğitim ve otomobil sektörlerinde yapabileceğiniz iş fikirlerini bulabilirsiniz. Gelin şimdi o işlere göz atalım;

Lokmacı Açmak

lokmacı

Dönem dönem bazı işler çok popüler oluyor ve neredeyse o işi yapmayan kalmıyor. Lokmacı dükkanı açmak henüz o seviyeye ulaşmadı ancak yükselişte olan bir sektör. Lokmacılar 2017 yılında yaygınlaşmaya başladı ve halen bu sektöre yeni girecek kişilere pay bulunmakta. 50 bin lira sermaye ile açacağınız lokmacı dükkanını iyi bir tanıtım ve kaliteli tatlılar ile kısa zamanda popüler hale getirebilirsiniz. Eskiden hayır amaçlı veya düğünlerde dağıtılan lokma tatlısının çikolata soslu olanını satarak bu işi yapıyorsunuz. İşin tamamı bu, bu kadar. Tabii dükkan içerisinde kaliteli bir dekorasyona ve iyi bir reklam yönetimine sahip olmalısınız. Bunları yaptıktan sonra kısa zamanda bulunduğunuz şehirde lokmacılığın ekmeğini yiyebilirsiniz. Özellikle küçük Anadolu illerinde bu sektör çok bakir durumda. Neredeyse bu işi yapan kişileri tek tük gösterebilirsiniz. Böyle bir yerde yaşıyorsanız, sektörde rekabet yoksa hemen bu işe girin. Sitemizde bu işi daha önceden ayrıntılı olarak anlatmıştık. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak o konumuzu da okuyabilirsiniz, tavsiye ederiz.

BUNU DA OKUYUN: Tatlı Sektörüne Girmek İsteyenlere Yeni Trend: Lokmacı Dükkanı Açmak

Çorbacı Açmak

çorbacı açmak

Sıcak bir çorbaya hiç bir zaman hayır denmez, özellikle şu soğuk havalarda. Sıcak çorba üzerinden sıcak para kazanmak için 50 bin lira sermaye gayet yeterlidir. Bu işi yapmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken şey dükkanın bulunduğu lokasyon, 1 kase çorba fiyatı ve çorba çeşitliliğidir. Mercimek, Kelle Paça, İşkembe gibi başlıca çorbaları mutlaka menüde bulundurmak gerekir, bununla birlikte yöresel lezzetler de menüde olmalıdır. Geceleri de açık olan ve öğrenci bütçesine uygun olarak fiyatlar sunan bir çorbacı açarak kısa zamanda sermayenizi büyütebilir, ticari hayatınıza bomba gibi devam edebilirsiniz. Şunu unutmayın gıda her zaman kazandırır ! Geçtiğimiz günlerde sitemizde çorbacı açmak isteyenler için ayrıntılı bir rehber hazırlamıştık. İsterseniz o yazımızı da aşağıdaki bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Çorbacı Dükkanı Açmak – Maliyet ve İşin Püf Noktaları

2. El Oto Alım-Satım

2. el oto alım satım

50.000 TL sermaye ile ne iş yapılır diyenler için dükkan açmadan yapabilecekleri bir iş fikri sunuyoruz: 2.el oto alım-satımı yapmak. Bu işi cezbeden en önemli şey herhangi bir dükkana sahip olmadan çat diye bu sektöre girebilmenizdir. Otomobile olan düşkünlüğümüzün siz de farkındasınızdır. Sıcak ve tatlı paranın olduğu oto alım-satım işi ile kısa zamanda 50 bin TL sermayenizi büyütebilir ve daha pahalı araç alım satımına başlayabilirsiniz. Bu işe başlarken tercihiniz daima piyasada en çok satan araç modelleri ve renklerini seçmek yönünde olsun. Araştırmalara göre piyasada en çok satan araçlar Tofaş, Volkswagen, Audi, BMW, Renault, Fiat markalarına ait araçlar olarak tespit edilmiştir. En çok satan renkler ise beyaz, metalik gri ve siyah renklerdir. Bunları da dikkate alarak araç alım satımına başlayabilir ve para kazanmanın keyfini çıkartabilirsiniz. Sitemizde bu konu hakkında yazmış olduğumuz yazıya aşağıdan ulaşabilir, detaylı bilgiler alabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: İkinci El Araba Alıp Satmak [Yüksek Karlılık]

Lastikçi Açmak

lastikçi açmak

Türkiye’de trafiğe çıkmış olan milyonlarca araç bulunmakta. Bu araçların lastikleri elbette zamanla aşınıyor, patlıyor veya yaz-kış lastiği değişimi yapılması gerekiyor. Eğer bu sektörde biraz tecrübeniz varsa, lastikçilikten biraz anlıyorsanız bu işe girmemeniz için hiç bir sebep yok. Yapmanız gereken lastikçilik işinde gerekli olan malzemeleri satın almak ve sanayi içerisinde veya yol kenarında bir dükkan kurarak işe başlamaktır. 2019 yılında lastik sökme takma için 50 TL gibi fiyatlar alınırken, lastik tamiri (yama yapmak) için 60-70 TL gibi ücretler kazanabilirsiniz. Kısa zaman içerisinde oturmuş müşterilere sahip olursunuz ve müşteri çevreniz bu kişilerin sizin reklamınızı yapmasıyla oluşur. Yatırım maliyetinizi kısa zamanda amorti edip kar elde eder hale gelebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak lastikçilik işi hakkında yazdığımız detaylı rehberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

BUNU DA OKUYUN: Lastikçi Dükkanı Açmak – Oto Lastik Tamircisi Nasıl Açılır

Playstation Cafe Açmak

playstation cafe açmak

Bulunduğunuz şehirde üniversite öğrencileri ve genç nüfus fazla ise PlayStation cafe açmak çok iyi bir tercih olabilir. Çoğu şehirde çok nadir kaliteli PS cafe bulunabiliyor. Bu alanda bir eksiklik gördüyseniz hemen bu sektöre girmeli, öğrencilerin kaliteli zaman geçirebileceği bir oyun cafeye sahip olmalısınız. PS cafe açarken dükkan içerisine yapacağınız dekorasyon masrafından kısmayın. İçerisini modern ve şık bir dekorasyona kavuşturun. Duvarlara PS oyun serilerindeki karakterlerin afişlerini mutlaka yapıştırın. Playstation cihazlarını ikinci el olarak da alabilirsiniz. Bu konuda çok fazla masraf yapmayabilirsiniz. İkinci el cihazlar da işinizi görecektir. Dükkanı açtıktan sonra artık işiniz müşterilere ulaşmak ve onları PS cafenize çekebilmekte. Bunun için bölgenizde üniversite varsa içeri girerek afiş, broşür vs. dağıtarak reklamınızı yapabilirsiniz. Sitemizde bu iş hakkında daha önceden bir yazı yazmıştık, onu da okumak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

BUNU DA OKUYUN: PlayStation Cafe Açmak – PS4 Kafe Açma Maliyeti

Fotokopici Açmak

fotokopici açmak

Eğitim sektöründe karlı bir iş yapmak istiyorsanız fotokopici açarak çok karlı bir iş sektörüne girebilirsiniz. Günümüzde hala okullarda hocalar tarafından öğrencilere fotokopi üzerinden ödevler veriliyor yada üniversite ders notları pek çok öğrenci tarafından fotokopicilerde çoğaltılıyor. Çoğu Anadolu şehrinde yeni üniversiteler kuruldu ve bu durumu hala fırsata çevirmeyen kişiler var. O kişilerden olmak istemiyorsanız bulunduğunuz şehirde üniversite yakınlarında ufak bir fotokopici açın. Kısa zaman içerisinde öğrenciler dükkanınızın müdavimi olacak ve fotokopi çektirmek için daima size geleceklerdir. Müşterileriniz daima öğrenciler olacağı için fiyatınızı aşırı uçurmayın. 1 sayfa fotokopi için 10 kuruş ideal bir rakam olacaktır. Bunu yaptıktan sonra sabırla çalışmaya devam edin ve bir zaman sonra oturmuş müşteriler ile para basmanın keyfini çıkartın. Bu iş ile ilgili de daha önceden sitemizde bir rehber yayınlamıştık. Aşağıdaki bağlantıdan onu da okumanızı öneririz.

BUNU DA OKUYUN: Fotokopici Dükkanı Açmak – Fotokopiciler Para Basıyor !

SONUÇ

Sonuç olarak burada anlatılan iş fikirleri ile 50 bin liraya hangi iş kurulur sorusuna cevaplar vermeye çalıştık. 50.000 TL sermaye ile ne iş yapılır diyenler aslında bu rakamın çok küçük bir rakam olmadığını, ticari hayata atılmak için yeterli bir rakam olduğunu eminiz anlamışlardır.

Buradan aldığınız bilgiler ile gireceğiniz ticaret hayatınızda sabırla çalışmaya devam ederseniz başarı kaçınılmaz olacaktır. Umarız burada sizler ile paylaştığımız iş fikirlerinden fayda sağlamışsınızdır. Sizin de “admin 50.000 TL sermaye ile şu iş yapılabilir” dediğiniz fikirler varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Buradaki fikirler hakkında sormak istediklerinizi de aynı şekilde bize iletebilirsiniz.