Çoğu kişi kazandığı maaş ile geçinememekten şikayetçi durumda. Enflasyon oranlarının artması nedeniyle market ve gıda alışverişlerinin aşırı pahalanması insanları para kazanmanın yollarını aramaya sevk ediyor. Her ay aldığı belli bir maaş ile geçinemeyen kişilerin kafasında akşamları ek iş ne yapabilirim sorusu yer alıyor. Biz de bu nedenle bir yazı kaleme almaya karar verdik ve akşamları ek iş olarak neler yapılabilir anlatmaya karar verdik. Burada anlatacağımız yöntemler ile 1000 TL civarında ek gelir elde edebilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz.

Akşamları Ek İş Ne Yapabilirim

akşamları ek iş ne yapabilirim

İş çıkışında henüz kendinizi çok yorgun hissetmiyorsanız ve ek iş yapabilecek enerjiyi kendinizde hissediyorsanız bazı ek işler ile 1000 TL’ye kadar para kazanmak mümkün. Burada anlatacağımız yollar ile akşamları da çalışarak bütçenizi rahatlatabilir ve kazandığınız paralar ile daha refah bir hayat sürebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız akşamları yapılabilecek 5 iş fikri;

1- Köpek Gezdirin

köpek gezdirin

Son yıllarda yaygınlaşan bu iş oldukça karlı bir iştir. Köpek gezdirme işini ilk defa duyuyorsanız şaşırabilirsiniz. Evinde evcil köpek bakan kişiler köpeklerini gezdirecek kişilere ihtiyaç duyarlar. Çoğu zaman vakti olmayan bu insanlar köpeklerini gezdirecek olanlara bu iş için ücret öderler. Yapmanız gereken tek şey köpeği tasmasından tutmak ve beraber yürüyüş yapmak.

2- Müzik Dinleyerek Para Kazanma

müzik dinleyin

Son derece keyifli bir iş olan müzik dinleyerek akşamları ek gelir elde edebilirsiniz. Ben zaten hep müzik dinlerim bir de üstüne para mı alacağım diyorsanız bu iş tam size göre demektir. Bu işi yapabilmek için müzik dinleyerek para kazandıran sitelere üye olmalı ve sizlere gönderilen müzikleri dinledikten sonra oy vermelisiniz. Ardından bu iş neticesinde bir miktar para kazanacaksınız. Kazandığınız paraları Paypal ile veya Amazon hediye çeki ile tahsil edebiliyorsunuz.

BUNU DA OKUYUN: Müzik Dinleyerek Para Kazanma (2019 Güncel Kazandıran Siteler)

3- Sosyal Medya Reklamcılığı

sosyal medya reklamcılığı

Akşamları bol bol boş vaktiniz varsa sosyal medya hesapları açarak popüler bir sayfa oluşturmaya çalışabilirsiniz. Komik videolar, komik resimler, futbol capsleri gibi sayfalar açarak kısa sürede çok büyük takipçiler elde edebilirsiniz. Takipçi sayılarınız 50 bin, 100 bin civarlarında olduğu zaman artık sosyal medya hesabınıza reklam alarak para kazanabilirsiniz. Belli bir takipçi sayısını yakaladıktan sonra artık size gelecek reklam tekliflerini değerlendirerek bolca para kazanabilirsiniz. Veya bol takipçili hesabınızı satarak da para kazabilirsiniz.

4- Makale Yazmak

makale yazmak

Bilginize ve klavyenize güveniyorsanız akşamları makale yazarak da iyi paralar kazanabilirsiniz. Kim benim yazdığım makaleyi alırki ? diye düşünmeyin. Bir websitesi, blogu olan kişiler hazır yazılmış makalelere ihtiyaçlar duyarlar. Bu noktada siz devreye girip akşamları ek iş olarak makale yazıp bu kişilere satabilirsiniz. Evinizde bilgisayar başında yapabileceğiniz bu iş ile bütçenize ufak da olsa katkılar sağlayabileceğinizden emin olabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Evde Makale Yazarak Para Kazanma [Öğrenciler İçin]

5- Mantı Yapmak

mantı yapın

Yemek konusunda becerikli bir kadınsanız akşamları mantı yaparak bunu pazarlayabilirsiniz. Çoğu restoran ve lokanta gerçek ev mantısı satmıyor. Fakat siz buralara giderek ev mantısı yapmayı teklif edebilir ve iş bağlayabilirsiniz. Çünkü çoğu lokanta gerçek ev mantısını kaçırmaz, kabul eder. İşi aldıktan sonra artık yapmanız gereken akşamları bol bol mantı yapmak ve lokantalara, restoranlara pazarlamak.

BUNU DA OKUYUN: Evde Mantı Yapıp Satarak Para Kazanma [Yüksek Kazançlı]

Akşamları ek iş ne yapabilirim diyenler için 5 adet iş fikiri verdik. Buradaki fikirler elbette sizleri zengin etmeyecektir ama akşamları çalışarak 1000 TL kazansanız fena mı ? Veya henüz maaşlı bir iş bulamayan kişiler bu yöntemler ile bir miktar para kazansa kötü mü ? Umarız yazımızdan faydalanır ve para kazanmaya başlarsınız. Bizlere sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.