Bursa’da Evlere Ek İş Veren Yerler ve Firmalar 2020

2020 yılı nihayet geldi ve yeni yıla girmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Bir yandan yeni yıla girmenin sevinci içerisindeyken bir yandan da acaba 2020 yılında neler olacak, işsiz kalır mıyız ? 2020’de ekonomi ne olur kriz çıkar mı endişeleri içerisindeyiz. Geçen sene artan hayat pahalılığı bir çoğumuzun belini bükmüş durumda. Marketlerde ve alışveriş merkezlerinde fiyatların el yakması nedeniyle alışveriş yapmaya korkar hale geldik ve sadece hayatta kalmak amacıyla para harcamaya çalışıyoruz. El verdikçe çok ihtiyacımız olmayan şeyleri almamaya çalışıyoruz ama yine de ay sonuna maaşımız yetmiyor. Bu nedenle bir çoğumuz evde ek iş yapmak istiyor. Bursa’da yoğunluklu olarak işçi sınıfı olduğu için ek iş ilanları arayanların sayısında büyük artış var. Biz de bu nedenle Bursa evlere ek iş veren firmalar 2020 konumuzda bu arkadaşlarımız için iş tavsiyelerinde bulunacağız.

Bursa’da eve iş veren firmalar, ek iş olarak verilen işler çoğunlukla tekstil sektörü ile ilgili olmaktadır. Bursa’da evlere iş olanakları, tekstil sektörünün oldukça geniş bir alana yayılması sebebiyle fabrikalar tarafından de sunulmaktadır. Bunun yanı sıra organizasyon ve çeyiz işlerine önem vermekte olan Bursa’da paketleme işleri de çok talep görmektedir.

Bursa Evlere Ek İş Veren Firmalar 2020

bursa evlere ek iş veren firmalar 2019

Türkiye’nin en kalabalık 4’üncü ili olan Bursa şehrimizde bir çok evde ek iş fırsatı vardır. Yoğun, dinamik ve genç nüfusu ile Türk sanayiisinde de önemli bir yer kaplayan Bursa şehrimizde gıda sektöründen, plastik sektörüne pek çok alanda ek iş fırsatları sunulmaktadır. Bu ek iş fırsatlarından yararlanmak ve iş bulmak için yazımızdaki tavsiyelere kulak vermenizi öneririz.

Evde Telefon Kılıfı Paketleme İşi

Günümüz dünyasının vazgeçilmezi olan akıllı telefonlar kırılmaya, çizilmeye çok müsait cihazlardır. Bu durum neticesinde akıllı telefonları korumak için aksesuarlar ortaya çıkmıştır. Telefon kılıflarıda onlardan birisidir. Telefon kılıfı üreticileri üretmiş oldukları telefon kılıflarını paketleyecek, kutulayacak elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Evde telefon paketleme işi yaparak ayda 1000 TL ve 2000 TL arası bir para kazanmanız mümkündür. Sitemizde daha önce bu konu hakkında bir yazı yayınlamıştık. Onu da okumak isterseniz şu linke tıklayın : Evde Telefon Kılıfı Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde Ütü Yapma İşi

Bursa şehrimiz tekstil yönünden de kuvvetli bir şehir olarak öne çıkıyor. Bursa’daki bir çok tekstil atölyesi üretmiş oldukları giyim ürünülerini ütüleyecek, paketleyecek çalışanlara ihtiyaç duymaktadır. Ev hanımlarına çok uygun olan bu iş sayesinde aylık düzenli olarak para kazanabilirsiniz. Bursa’da evde ek iş yapmak isteyenler için yandaki linke tıklayarak bu konu hakkında detaylı bilgi almasını öneririz: Evde Ütü Yapma İşi Veren Firmalar

Evde Mantı Yapma İşi

Gıda ürünleri arasında en çok tercih edilen yemeklerden birisi olan Kayseri mantısı ile çok yüksek paralar kazanabilirsiniz. Bursa şehrimiz her ne kadar İskender gibi bir yemek ile ünlü olsa da bir çok restoran, lokanta evde mantı yapıp satan kişiler aramaktadır. Bursa evde ek iş arayan kişilere tavsiye edeceğimiz son yöntem evde mantı yapıp satarak para kazanmaktır. Kilogram başına mantı satarak aylık çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Sitemizde bu konu hakkında daha önceden bir yazı yazmış ve evde mantı yapma işi hakkında bilgiler vermiştik. Onu da okumak isterseniz yandaki linke tıklayın: Evde Mantı Yapıp Satarak Para Kazanma [Yüksek Kazançlı]

Bursa ili ve ilçelerinde yapılmakta olan ek işler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Havlu kenarı yapma
  • İplik temizleme
  • Overlok
  • Tülbent işleme
  • Evde ütü yapma işi
  • Davetiye katlama
  • Tesbih dizme
  • Kına paketleme
  • Nikah şekeri süsleme

Bursa’da Tekstil Sektöründe Hangi Ek İşler Vardır?

Bursa’da tekstil sektöründe bulunan ek işler, çoğunlukla fabrika üretimi sonrasında detay olarak belirlenen işler olarak bilinmektedir. Örneğin iplik temizleme işi, üretimi tamamlanan ürünlerin paketleme öncesindeki son aşama olarak bilinmektedir.

Fabrikalarda yapılan işlerin yanı sıra, Bursa’da özgün ve farklı ürün tasarımları da rağbet görmektedir. Bu sebeple tülbent işleme ya da havlu işleri de el becerisi gerektiren işler olmaları nedeniyle ek iş seçenekleri arasında değerlendirilmektedir.

Tekstil sektöründeki ek işlere ulaşmak için, tekstil firmalarının insan kaynakları bölümlerine müracaat etmek ya da sosyal medya üzerinden bu firmalara ulaşım sağlamak gerekmektedir. Ek iş ilanı olmasa bile, taleplerin ilgili birimlere bırakılması halinde dönüş sağlanmaktadır.

Bursa Kapalı Çarşı’da Yapılacak Ek İşler

Bursa Kapalı Çarşı ek işleri, özellikle tasarım ürünlerin el işçiliği ile yapılmasını içermektedir. Kapalı Çarşı, Bursa’nın turistik mekanlarının başında gelmesi nedeniyle, etnik pek çok ürünün satışı yapılmaktadır.

Bunların yanı sıra Kapalı Çarşı içerisinde; havlucular çarşısı, tülbent çarşısı gibi çok geniş alanlar bulunmaktadır. Bu alanlardaki ürünlerin özgün tasarımlar içermesi nedeniyle el işçiliğinden üretilmesi beklenmektedir.

Bursa’da evlere iş veren Kapalı Çarşı mağazaları, havlu kenarları ya da nevresim kenarları gibi oya işlerinin yapılmasını talep etmektedir. Tüm bu işler, Bursa’nın yöresel zenginliğinin kaybedilmemesi amacıyla yapılırken, turistik değer de kazandırmaktadır.

Kapalı Çarşı’da satılması için dantel ya da oya yapmak isteyenlerin, Kapalı Çarşı’da yer alan mağazaları ayrıntılı bir şekilde gezmeleri ve örnek işlerini göstermeleri gerekmektedir. İş verenlerin işleri beğenmesi durumunda pek çok ek iş isteğinde bulunmaları söz konusu olmaktadır.

Organizasyon Firmaları İçin Yapılan Ek İşler

Organizasyon ek işleri, genellikle paketleme ve süsleme üzerine olmaktadır. Kına paketleme, nikah şekeri paketleme gibi işler ürünlerin tek tip şekilde müşteriye teslim edilmesini amaçlamakta olup bu sebeple bir elden çıkması önemsenmektedir.

Organizasyon firmaları, paketleme işlemlerinden ziyade süsleme işlerini de ek iş olarak talep edebilmektedir. Örneğin nikah şekerleri için yapılacak olan kurdele ya da boncuk süslemeleri de ek işler kategorisinde değerlendirilmektedir.

Bursa’da Tesbih Dizme Ek İşi Nedir?

Bursa’da tesbih dizme ek işi, Bursa genelinde çok fazla görülmekte olan mevlitler ve cemiyetler için talep edilmektedir. Mevlitlerde ve cemiyetlerde hediye edilen tesbihler, Bursa’nın çarşısında satılmakta fakat firmalar teşbihlerin dizilimini ek iş olarak yaptırmaktadırlar.

Özellikle Ulu Camii yakınlarında yapılmakta olan tesbih satışları, kandil ve bayramlarda da artış göstermektedir. Bu sebeple, tesbih satıcıları siparişleri hazırlama konusunda desteğe ihtiyaç duyabilmektedirler.

Siparişlerin yoğun olduğu günler için, tesbih dizmek üzere Bursa’da evlere iş ilanı verilmektedir. Bu sebeple, tesbih satıcılarına sık sık ek iş talebi bırakılması önerilmektedir. Bir defa talep edilmesi sonucunda dönüş sağlanmayabilir, birkaç defa daha talep edilmesi işverenlerin hızlı bir şekilde dönüş yapmasını sağlamaktadır.

Tesbih dizme işi, satıcılar ile anlaşma yapılmasına gerek kalmadan da yapılabilmektedir. Toplu olarak tesbih ipi ve boncuğu alınarak, özellikle Ulu Camii ve yakınlarında tesbih satışı yapılması da kazanç sağlayabilmektedir.