Ejderha Nefesi Satışı Yaparak Para Kazanmak

Günümüzün bir diğer trend iş fikirlerinden birisi de ejderha nefesi dondurmasıdır. Yabancı kaynaklar tarafından “nitro dondurma” olarak da bilinen bu ilginç dondurma aslında büyük bir kazanç kapısını girişimcilere aralıyor. Bilirsiniz ki millet olarak böyle değişik iş fikirlerine oldukça meraklıyızdır. Girişimcilik tutkusu denilen olguda aslında budur. Merak duygusunu harmanlayarak ortaya yeni bir iş çıkartmaktır. Bu makalemizde sizlere 2016 yılında ülkemizde yapılmaya başlanan ejderha nefesi işi hakkında bilgiler verip ejderha nefesi satışı yaparak para kazanmak hakkında bilgilendireceğiz.

Ejderha Nefesi Satışı Yaparak Para Kazanmak

ejderha nefesi ile para kazanma

Yurt dışında “Dragon Breath” olarak adlandırılan ejderha nefesi dondurması ilk olarak 2016 yılında ülkemizde satılmaya başlanmıştır. Klasik dondurmaya farklı bir bakış açısı getiren ejderha nefesinde üretim yapılırken %78 oranında azot kullanılmaktadır. İlk kez ejderha nefesi yemek üzere olan kişiler bunu duyunca biraz panikliyorlar ancak azot kullanımının insan sağlığına herhangi bir yan etkisi yoktur.

Ejderha nefesini ülkemize getiren şirket bu konuda açıklama yapmış ve ejderha nefesinin yapımında kullanılan azotun insanlara zararının olmadığını, soluduğumuz havada dahi azot olduğunu belirtmiştir.

Özetle ejderha nefesi sanılanın aksine insan sağlığı için bir sorun teşkil etmiyor. Yiyenin keyifli zamanlar geçirmesine, eğlenceli ve ağzınızdan burnunuzdan ejderha gibi duman çıkartmasına olanak sağlayan bir yiyecek 🙂

Ejderha nefesi satışı yaparak para kazanmak isteyen kişiler bu işi nerede yapacaklarına karar vermelidir. Şu ana kadar şube açan kişiler genellikle AVM’leri tercih etmektedir. Bir AVM’de yer kiralamanız sizin için en iyi seçenek olacaktır. Haftasonlarında AVM’leri ziyaret eden kişiler merak edip ejderha nefesi dondurmanızdan yemek isteyecektir. Bu da size yüksek ciro olarak yansıyacaktır.

Ejderha Nefesi İşine Girmek İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir

ejderha nefesi sermaye

Ejderha nefesi dondurması sektörüne girmek isteyenlerin ortalama olarak 25 bin ila 50 bin lira arası sermayeye ihtiyaçları olacaktır. Bu sermaye ile hem ürünlerin tedarikini hem de dükkanınızın kirasını karşılamanız gerekecektir. İşe başladığınız ilk aylarda satış miktarlarının düşük olma ihtimaline karşın en az 3 aylık dükkan kiranızın kenarda olmasına önem gösteriniz.

Ejderha Nefesi Bayiliği Almak

ejderha nefesi bayilik

Ejderha nefesi satışı yaparak para kazanmak isteyen kişiler için en uygun çalışma şekli bayilik almak olacaktır. Türkiye’de bu işi yapan bir kaç firma bulunmakta. Bizim sizlere tavsiyemiz 2016 yılında bu işe başlayan, lisansı ve sağlık raporları ile hizmet veren aşağıdaki firmadır.

Bu işe girmek isteyenler için bayilik – franchise veren firma sizleri uğraştırmadan bir AVM’de şube kurmanıza olanak veriyor.

BUNU DA OKUYUN: Ejderha Nefesi Bayilik Başvurusu ve Şartları