Eskişehir’de Evlere Paketleme İşi Veren Yerler ve Telefon Numaraları

Eskişehir’de eve iş veren firmalar, şehir içerisinde çok fazla öğrencinin bulunması nedeniyle, öğrencilerin becerilerinden yararlanmak üzere işler talep edebilmektedirler. Bunun yanı sıra yine öğrenci çokluğundan kaynaklanan ihtiyaçlarla ev yemekleri talepleri ile Eskişehir’de evlere iş verilebilmektedir.

Eskişehir merkezi ve çevresinde hem öğrencilerin hem ihtiyacı olan herkesin yapabilmesine yönelik sunulan ek işler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Evde mantı yapma
  • Evde sarma sarmak
  • Poşet katlama
  • Sigara paketleme
  • Nikah şekeri hazırlama
  • Takı yapma
  • Ahşap magnet hazırlama
  • Anahtarlık yapımı
  • Gelin buketi yapma

Eskişehir’de El Becerilerine Yönelik Ek İşler Nelerdir?

Eskişehir’de el becerileriyle yapılabilecek işler, öğrencilerin ve ev hanımlarının çok fazla talep ettiği işler olarak bilinmektedir. Eskişehir, Adalar bölgesinde bulunan el sanatları alanlarında bu ürünlerin satışı yapılarak da para kazanılabilmektedir.

El becerileri ile elde edilebilecek ürünlerin arasında anahtarlık gelmektedir. Ahşap oyma becerisi olanlar, örgü yapımını bilenler, keçe işleyebilenler tüm bu ürünlerden özgün anahtarlık modelleri çıkarabilmektedirler.

Anahtarlık yapımı hem kısa süren hem de yüksek maliyetler gerektirmeyen işler olduğu için tercih edilmektedir. Yapılan anahtarlıklarda Eskişehir’i simgeleyen sembollerin olması da turistlerin ilgisini çekerek satışları kolaylaştırmaktadır.

Anahtar yapımının yanı sıra Eskişehir’de bulunan pek çok sanat merkezinde sergilemek ve satışını yapmak üzere farklı boncuk ve taşlar kullanılarak takı tasarımı da yapılabilmektedir. Takı tasarımları, kişiye özgün tasarımlar oldukları için sıkça tercih edilmektedir.

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

Ev yemekleriyle kazanç elde etmek, özellikle yalnız yaşayan öğrencilerin tercihleri olması nedeniyle çok talep gören bir alan olmaktadır. Hem bir mekan açarak yapılan ev yemeklerinin satışını yapmak mümkün olmakta hem de farklı mekanlara yemek satışı yapılabilmektedir.

Ev yemekleri içerisinde ise en çok tercih edilen yemekler, sarma ve mantı olmaktadır. Sarma, soğuk da tüketilebilen bir yiyecek olması nedeniyle uzun süre tüketimi mümkün olmaktadır. Bu sebeple lokantalar ve restoranlar evlerden sarma siparişi alabilmektedir.

Evde yapılarak para kazanılan yemeklerden birisi de mantıdır. Mantı, fazla ölçülerde yapılarak pişirilmeden satılabilmektedir. Pişirilmeden satılan mantılar buzluklarda muhafaza edilebildiği için restoran sahipleri tarafından da çok sık tercih edilmektedir.

Eskişehir’de evlere iş veren restoranlar arasında yalnızca ev yemeklerinin satışını yapmakta olan mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar ile anlaşma yapılması halinde iyi ve düzenli bir kazanç elde etmek mümkün olmaktadır.

Evde Gelin Buketi İşi Nasıl Yapılır?

Evde gelin buketi işi, el becerisi olan ve estetik anlayışa sahip kişilerin rahatlıkla yapabilecekleri işlerin başında gelmektedir. Gelin buketleri hazırlanmadan önce, yapma çiçek satışı olan yerlerden toplu olarak çiçek almak mümkündür.

Toplu şekilde alınan çiçekler, farklı eşleştirmeler yapılarak özgün bir buket haline getirilebilmektedir. Bu gelin buketleri, farklı eklemeler yapılarak gelinlerin isteğine bağlı olarak şekillendirilebilmektedir.

Gelin buketi yapımında, organizasyon firmalarına satış yapmanın mümkün olması gibi, bireysel olarak çalışılması da mümkün olmaktadır. Yapılan gelin buketlerinin sosyal medya hesaplarından yayınlanması ile bir müşteri kitlesi oluşturulabilmektedir.

Eskişehir Ek İş İlanları Nerelerde Yayınlanır?

Eskişehir ek iş ilanlarının yayınlandığı yerler, tek bir platform olmaktan ziyade belirli topluluklardır. Örneğin el işi yaparak para kazanmak isteyenlerin bu işleri yapan kişilerin gruplarına dahil olmaları önerilmektedir.

İş ilanı gruplar, sosyal medyalarda yer almaktadır. Bunun yanı sıra satışların yapıldığı yerlerde de ek iş ilanı taleplerine ulaşılacak grupların öğrenilmesi mümkün olmaktadır. Eskişehir’de evlere iş veren yerlerle iletişimden ziyade topluluklar ile iletişimde olunması daha işlevsel bir iş bulma yöntemi olarak bilinmektedir.