Evde Ek İş Yapmak İsteyenlere 5 Pratik İş Önerisi

Günümüzün şartlarında hayat pahalılığının artması hepimizi derinden etkilemiş durumda. Ülke ekonomisinde yaşanan daralma sonucunda işten çıkartılan veya iş bulamayan pek çok kişi geçinebilmek için evde ek iş yapmak istiyor. İnternet üzerinden araştırma yaparak evlerinde kendi başlarına yapabilecekleri işler arayan kişiler için 5 iş önerisi vermek istedik. Yazımızdaki fikirleri uygulayarak evinizde para kazanabilirsiniz.

Örgü İşi Yapmak

örgü işi yapın

Evde ek iş yapmak isteyen hanımlara önereceğimiz birinci iş örgü işi yapmaktır. Her ne kadar şu an kış aylarından çıkmak üzere olsak da siz şimdiden örgü örüp bir sonraki kış ayında satışlarınızı yapabilirsiniz. Soğuk havalarda en çok ihtiyaç duyulan giyim ürünlerini örmelisiniz. Atkı, bere, eldiven ve kazak örüp satışını gerçekleştirerek para kazanabileceksiniz. Ördüğünüz ürünleri satmak için Sahibinden.com ve Letgo gibi satış platformlarında sergileyerek kendinize müşteriler bulabilirsiniz. Ya da kendi yakın çevrenize satış yapabilirsiniz.

Mantı Yapıp Satın

mantı yapıp satın

Mutfakta becerikliyim diyen ev hanımları ve kızlar mantı satışı yaparak para kazanabileceğinizi bilin. İhtiyacınız olan şeyler kıyma ve hamur. Bunları sağlamak için cebinizde başlangıç için 100 – 200 TL sermayenin olması yeterlidir. Evde oturduğunuz yerden doğal usullerle mantı yapıp aylık 1.000 TL – 2000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz mantıları ya çevrenizdeki restoranlara, esnaf lokantalarına satarsınız ya da internet üzerinden satış yaparsınız ve müşterilere kargo ile ulaştırırsınız.

BUNU DA OKUYUN: Evde Mantı Yapıp Satarak Para Kazanma [Yüksek Kazançlı]

Erişte Yapıp Satın

erişte yapıp satın para kazanın

Ben mantı yapamam, hem de onun kıyması için sermayem yok diyorsanız size önereceğimiz bir diğer benzer iş de erişte yapıp satmaktır. İnsanlar şu zamanlarda doğal yollarla, evde yapılmış erişteleri kapış kapış satın alıyor. Hızlıca su içinde kaynayıp pişen bir yiyecek olması nedeniyle yemek yapma işine uzun zamanlar ayıramayan kişiler erişte satın alıyor. Evde ek iş olarak erişte yapıp satarsanız aylık 1.500 TL kazanç elde edebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Evde Erişte Yapıp Satarak Para Kazanma

Makale Yazarlığı Yapmak

makale yazarlığı yapın

Bilgisayar başına oturup bir konu hakkında 500 kelime – 1000 kelime makale yazabilirim diyorsanız bu iş sayesinde aylık 1.000 TL ila 2.000 TL arası bir kazanç elde edebilirsiniz. Evde ek iş yapmak isteyen bir kişi boş vakti olan bir kişidir. O halde evde boş boş vakit geçirmeyi bırakın ve makale yazarlığına başlayın. Editörünüz olarak bu işi özellikle üniversite öğrencisi okurlarımızın yapmasını önermekteyim. Aşağıdaki konumuzdan bu işle ilgili daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Evde Makale Yazarak Para Kazanma [Öğrenciler İçin]

Youtube Videoları Çekin

youtube videoları çekin

Çağımızın en önemli mesleklerinden birisi Youtuberlık; şu an pek çok kişi bu iş sayesinde az da olsa para kazanabiliyor. O kişilerden birisi niye siz olmayasınız ? Youtuberlığa başlamak için hiç sermayeye ihtiyacınız yok. Bu yazıyı okuyan çoğu kişinin elinde iyi kötü bir akıllı telefon vardır mutlaka. Video çekimlerinizi telefonunuz ile yapabilir ve insanların hoşuna gideceği, bilgilenecekleri tarzda videolar çekebilirsiniz. Yayınladığınız videolarda reklamlar sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş ile kazanacağınız para için tahmin yapmak oldukça zor. Kazancınız 100 TL de olabilir 3 bin – 5 bin TL de hatta daha fazla da… Aşağıdaki rehberimizde Youtube’dan para kazanma ile ilgili detaylı anlatımımızı okumanızı öneririz.

BUNU DA OKUYUN: Youtube’dan Para Kazanmak – Youtube Kanalı İpuçları

Burada sizlere anlattığımız evde ek iş yöntemleri ile para kazanmak için sabırlı olmalısınız. İşe başladığınız gibi hemen para kazanmayabilirsiniz ancak zaman içerisinde her şey rayına oturacak ve ek gelir elde etmeye başlayacaksınız. Anlattığımız 5 yöntemden herhangi birini uygulayabilir, üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bizim ev hanımlarına önerimiz örgü, mantı ve erişte gibi mutfak işlerine yönelik çalışmalar yapmalarıdır. Biraz daha genç olan ve öğrenci kesim için ise makale yazarlığı ve Youtuberlık işini önermekteyiz.

Hepinize iyi çalışmalar bol kazançlar…