Evde Erişte Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Erişte İşi Veren Yerler

Asgari ücret ile geçinmek zorunda kalan aileler bu para ile kaliteli bir yaşam süremedikleri için evde ek iş yapmanın yollarını arıyorlar. Bugün açıklanan bilgi neticesinde asgari ücret 2019 yılında 2020 Türk Lirası olacak fakat bu para ile dahi geçinmek zor olacak. Çünkü ev alışverişi, kira, çocukların okul masrafı derken para pul gibi harcanıyor. Haliyle ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımları evde ek iş yapmanın isteği içerisinde oluyor. Biz de sitemizin kuruluşu amacıyla daha çok ev hanımı ve öğrencilere yönelik iş fikirleri sunarak para kazanmalarına aracılık sağlamaya çalışıyoruz. Gelin şimdi evde para kazandıracak bir iş modelinden bahsedelim. Bugünkü yazımızın konusu evde erişte yapıp satarak para kazanma nasıl yapılır, erişte yapıp nasıl para kazanılır bunları anlatmaya çalışacağız.

Evde Erişte Yapıp Satarak Para Kazanma

evde erişte yapıp satarak para kazanma

Ev hanımlarına yönelik karlı bir iş olan evde erişte yapıp satma işi üzerine düşülüp ilgi gösterildiğinde güzel rakamlar kazandıracak bir iştir. İnsanların bir çoğu gündüz işe gittiği için akşam evde hazır pratik yapılabilecek yemekler yapmayı tercih ediyor. Bu nedenle erişte gibi ürünler insanlar tarafından sık sık tercih ediliyor. Erişte yapıp satmak için ihtiyacınız olan tek şeyler bu makarna türünü yapabilmek için un,yağ, vb gibi ürünlerdir.
Zaten bir çok ev hanımı erişte yapmanının ne kadar kolay olduğunu bilmektedir. İşe başladıktan sonra kazandığınız pratik teknikler ile çok kısa süreler içinde kilogramlarca erişte imal edebilirsiniz.
Ürettiğiniz erişteleri restoran, lokanta gibi yerlere anlaşarak kilogram başına belli bir fiyattan pazarlayabilirsiniz. Bir çok restoran elle yapılmış ev eriştesi için alım yapmakta ve bu şekilde erişte ihtiyacını karşılamaktadır.

Erişte Yapıp Satarak Ayda Ne Kadar Kazanırım ?

Evde erişte yapma işi biraz uğraştırıcı bir iş olsa da kazancı oldukça güzel bir iştir. Yaptığınız erişteleri kuruttuktan sonra kilogram başına belirleyeceğiniz fiyat üzerinden restoran, esnaf lokantası gibi yerlere satabilirsiniz. Veya buralara satış yapamaz iseniz gittigidiyor, sanalpazar gibi elektronik satış mağazalarına ilanlar açarak eriştelerinizi buralarda satabilirsiniz.
Kazanacağınız para ise ayda üreteceğiniz erişteye bağlı olarak değişecektir. Amacınız daima en fazla erişteyi üretmek ve en yüksek fiyattan satmak olmalıdır. Bu yolu izleyen bir ev hanımı elde ettiği gelirler ile ev ekonomisine büyük katkılar sunabilir.