Evde leblebi paketleme işi, sektörde sezonluk olarak çalışabileceğiniz, diğer paketleme işleri ile aynı şekilde yapılan bir ek iştir. Çalışmak için yeterli vakti bulunanların tercih edebileceği bir ek iştir. Size topluca verilen leblebileri, istenilen gramajda paketleyerek, yine size verilen etiketleri üzerine yapıştırmanızla yapabileceğiniz bir iş. Bilgi veya tecrübe istemeden sadece birazcık dikkate ihtiyacınız olacak ev hanımları için ideal para kazanma yollarından bir tanesidir.

Paketleme ile Para Kazanma Yolları Nelerdir ?

Paketleme işi ülkemizde belki de en çok kazandıran ek iştir. Bilgi ve tecrübe isteyen işlere göre az kazandırabilir fakat sektörün canlı olması ve küçük ve orta büyüklükteki firmaların makina alım güçleri olmadığı için, ürünleri paketletmek istemesi, her ay bu sektörün canlı olmasını sağlıyor. Leblebi paketleme işi ise, özel günlerde, kutlamalarda veya etkinliklerde kullanılmak üzere paketleniyor. Sizlerde para kazanma yolları içerisinden evde leblebi paketleme işini seçerek kendinize bir ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde leblebi paketleme işi için en ideal kesim ev hanımlarıdır. Çünkü bu iş sezonluk bir iştir. Yani 2 ay devam eder üçüncü ay bu iş olmayabilir. Bu sebeple o iki ay içerisinde çok yoğun çalışmanız gerekebilir. Bu sebeple günde en az 6-7 saat çalışabilecek kişilerin bu işe başvurması gerekiyor. Çok fazla çalıştığınız zaman ekstra komisyon sağlayabilirsiniz.

Paketleme İşi Veren Firmalar Hangileridir ?

Bu işinde diğer para kazanma yolları gibi dikkat etmeniz gereken noktaları var. En önemlisi hijyen. Sonuç olarak gıdalarla çalıştığınız için bu gıdaların hiç bir şekilde bozulmaması gerekiyor. Bu sebeple sizlerde paketleyeceğiniz ve size toplu olarak gelen leblebilere herhangi bir sıvı veya herhangi bir hijyensiz ortamda olmamasına dikkat ediniz. Çok fazla sıcak veya soğukta tutmayınız, oda sıcaklığı yeterlidir. Ayrıca size verilen gramajın ne üstünü ne altını koyunuz. Aksi takdirde ya fazla poşet, yada fazla leblebi elinizde kalabilir.