Evde Mantı Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Mantı İşi Veren Yerler

Ekonomik koşulların günden güne zorlaşması insanları maaşlarının haricinde bir ek gelir yaratmanın peşine sürüklüyor. Asgari ücretin yaşanılacak bir seviyede olmaması ve her ürünün zamlanması nedeniyle insanlar evde ek iş yaparak bir miktar daha para kazanmak istiyorlar. Bu kişilerin başında hiç şüphesiz ev hanımları ve öğrencilik mesleği ile ilgilenen kişiler geliyorlar. Günlerinin büyük bir kısmını evde geçiren bu kişiler için bizde piyasada bulunan tüm iş fikirlerini ve evde ek iş fırsatlarını sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bugün sizlere evde mantı yapma işi hakkında bilgilendirmeye çalışacağız. Evde mantı yapıp satarak para kazanmak için neler yapılmalı, evde mantı yapma işi kaç para kazandırır tek tek anlatacağız. Lütfen yazımızı okumaya devam ediniz, beğenirseniz facebook, twitter gibi sosyal hesaplarınızda paylaşınız.

Evde Mantı Yapma İşi

evde mantı yapma işi

Hanımların becerikli olduğu iş konularından birisi olan evde mantı yapma işi ile gerçekten iyi paralar kazanmak mümkün. Eğer gününüzün büyük çoğunluğu evde boş geçiyor ve evde mantı yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız doğru bir tercih yaptığınızı söylemeliyiz. Çünkü evde mantı yapma işi üzerine düşüldüğünde ve yoğun olarak çalışıldığında güzel paralar kazandıran bir iş.

Yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Mantı yapmayı zaten bir çok ev hanımı bilmektedir. O yüzden bir pratik sıkıntısı çekmezsiniz ve mantıları hızlıca yaparak satıp para kazanabilirsiniz. Bugün bir çok lokanta, ev yemekleri yapan yerler vs. klasik usül yapılmış ev mantısı, Kayseri mantısı arıyor.

Kayseri mantısı nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki videodan en kolay yapılış şeklini görebilirsiniz. Fazla zor bir iş değildir.

Evde Mantı İşi Veren Firmalar Hangileridir ?

Evde mantı yapıp satma işinde genellikle firmalar ilan vermez ve dışarıdan alımlar yapar. Bu nedenle şehirinizde bulunan lokanta, ev yemekleri satan yerler ile görüşüp kilogram başına anlaşmanız gerekmektedir. Örnek olarak bir esnaf lokantasına giderek onlara evde el ile hazırlanmış Kayseri mantısı satmayı teklif edebilir ve onlardan kilogram başına ücret alabilirsiniz. Böylece iş anlaşmasını sağlarsanız artık düzenli olarak o lokantaya ev mantısı satar ve aylık ciddi rakamar kazanabilirsiniz.

Evde mantı yapma işi ile yapıp satacağınız 1 kilogram mantı için 30 TL ile 50 TL arası bir para kazanmanız mümkündür. Kilogram başına kazanacağınız rakam bulunduğunuz şehir nedeniyle ve anlaştığınız lokanta, restoran vb gibi değişkenler nedeniyle farklılık gösterebilir. Fakat evde mantı yapma işi kesinlikle güzel paralar kazandıran bir iş modelidir.

Evde Mantı Yapma İşi İçin Malzemeleri Kendim Mi Alıyorum ?

Bir çok restoran ve lokanta bu iş modelinde mantı malzemelerini karşılamaz. Bu nedenle mantı için kullanılan kıyma, un, yumurta vs gibi masraflar tamamen size ait olacaktır. Kıymanın kilogram fiyatı 45-50 TL olması nedeniyle yapacağınız bu ekstra masrafları mantı satış fiyatınıza yansıtmanızı tavsiye etmekteyiz.

Mantı Evi Açmak – Mantıcı Dükkanı Nasıl Açılır?