Günlerinin çok büyük bir kısmını evde geçiren ev hanımları ve maaşlı çalışan olma şansları olmayan öğrencilerin evde ek iş aradıkları bilinen bir gerçek. Bu gibi insanlar evlerinden çalışabileceği işler üzerinden para kazanabilirler. Biz de bu nedenle sizler için evde sabun paketleme işi nasıl yapılır, evde sabun paketleme işinin püf noktaları nelerdir bunları araştırdık. Yazımızın içeriğinde bu işin nasıl yapılacağı ve bu işin sonucunda aylık ne kadar bir miktar para kazanılacağına dair bilgiler bulacaksınız. Lütfen okumaya devam ediniz…

evde sabun paketleme işi

Evde Sabun Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma

Evde yapılacak ek işlerden birisi olan hediyelik sabun paketleme işi ev hanımlarının ve öğrencilerin kolaylıkla yapabileceği bir iştir. Evde kendi başınıza veya ekibiniz ile sabun paketleme yaparak size teslim edilen işleri kolayca bitirebilirsiniz. Bu işi veren firmalar genellikle sabunları bir tül kumaş ile kurdele şeklinde paketlenmesini istemektedir. Fakat bazı firmalar tül ile çalışmamakta sadece kendi verdikleri özel bir kutunun içine yerleştirmenizi ve içine bir not kağıdı atmanızı istemektedir. Oldukça basit bir iş olan evde sabun paketleme işi bir kaç gün çalışıp pratik yöntemleri öğrendikten sonra çok kolayca halledilebilecek bir iştir. İlk günlerde yaşayacağınız acemiliği atlattıktan sonra artık hızlıca size verilen işleri bitirebilir ve paketlediğiniz sabun başına para kazanmanya başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda örnek olarak bir sabun nasıl paketlenir, bu iş nasıl yapılır izleyerek görebilirsiniz;

Evde Sabun Paketleme İşini Kimler Verir ?

Evlere sabun paketleme işini veren kişiler genellike fason iş veren kişiler tarafından verilmektedir. Bu gibi kişiler sizlere telefon ile ulaşır ve ellerinde iş olduğu takdirde sizlere sabunları teslim eder ve ilk kez yapacağınız için size işin yapılış şeklini uygulamalı olarak gösterir. Ayrıca bir adet de örnek paketlenmiş sabunu size bırakır ve bu örneğe göre işi yapıp bitirmenizi talep eder.

Evde Sabun Paketleyerek Ayda Ne Kadar Kazanabilirim ?

Bu işi yaparak kazanılabilecek para kişiden kişiye değişmektedir. İşin özetinde ne kadar çok sabun paketlemesi yaparsanız o kadar fazla para kazanacağınızdır. Bu işi veren kişiler işçilerine paketledikleri sabun başına belirlenmiş ücret tarifesinden ödeme yaparlar. Örneğin A firması 1 paketlenmiş sabun için 1 lira öderken B firması 2 lira ödeyebilir. Bu fiyatlar işverenden, ve bulunulan şehirden dolayı değişiklik gösterebilir. Örnek olarak sabun başına 1 lira kazanacak olursanız ayda 1000 sabun paketlerseniz 1000 TL kazanabilirsiniz.

Sabun Paketleme İşi Veriyorum. Bana İşçi Lazım…

Evde sabun paketleme işi veren bir işverenseniz bizlere aşağıdaki yorumlar kısmı sayesinde ulaşabilirsiniz. Böylece sizin iş ilanınız burada yayınlayarak aradığını çalışanları bulmanıza yardımcı olabiliriz. Ayrıca buradaki iş arayanları da sizlerle buluşturmuş oluruz…