Evde Sarma Sarıp Satarak Para Kazanma [İyi Kazanç]

Evde ek iş yaparak gelir elde etmek isteyen ev hanımlarının sayılarında büyük artış var. Bu artışın sebebi olarak ülkemizde hissedilen enflasyon oranlarının yükselişini düşünebiliriz. Market ve pazar alışverişinde 100 TL ile çok az şey alabilen ev hanımları bu duruma çare bulmak için evde ek iş yapmak istiyorlar. Günlük işlerinden kalan zamanlarda evde çalışarak bir miktarda olsa para kazanmak isteyen ev hanımları için bu sitemizde sık sık tavsiyeler veriyoruz. Sizlere para kazandıracak bazı iş fikirlerini sunuyoruz ve sizlere yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu yazımızda da evde sarma sarıp satarak para kazanma hakkında bilgiler vereceğiz. Sarma satarak nasıl para kazanılır, evde sarma sarma işi ne kadar kazanç getirir bu yazımızda öğrenebileceksiniz.

Evde Sarma Sarıp Satarak Para Kazanma

evde sarma sarıp satarak para kazanma

Ev hanımlarına uygun bir iş olan evde sarma sarma işi oldukça iyi bir iştir. Ev yemeği türü olan ve asma yaprağı ile yapılan yaprak sarmasını bir çok ev hanımı en lezzetli şekilde yapabilmektedir. Kendi aileniz ile afiyetle yediğiniz sarmaları başka bir restoran ve lokantaya satarak para kazanabileceğinizi düşünmüş müydünüz ?

Evet evde sarma sarıp satarak para kazanmak gayet mümkündür. Bir çok esnaf lokantası, kafe, restoran ve lokanta dükkanlarında satacakları sarmayı dışarıdan satın alıyor. Özellikle kafeler çayın yanında ikram olarak sarma veren işletmeler bu yiyeceği dışarıdan satın alarak satışını yapıyor. İşte bu noktada sizin bu tarz işletmeleri bulmanız ve görüşüp kilogram/fiyat cinsinden anlaşmanız gerekiyor. Evde sarma sarma işinde genellikle malzemeler sizlere ait oluyor. Sarmanızı satabileceğiniz bir işletme bulduktan sonra fiyatta da anlaşırsanız malzemeleri buna uygun olarak alırsnız.

Evde sarma sarma işinde ihtiyaç olan malzemeler bilindiği üzere, sarılmaya hazır hale getirilmiş asma yaprağı, pirinç ve diğer baharatlardır. Ayrıca sarmayı pişirirken kullanacağınız bir tüp veya doğalgaz masrafınız olacaktır. Bunlar haricinde başka herhangi bir masrafınız yoktur. Gerisi artık sizin azminiz ve sarma sararken pratikliğinize kalıyor. Zaten bu işi yıllardan beri yaptığınız için sizin için kalem gibi sarma sarmak çok zor olmayacaktır. Kalem gibi demişken bu noktaya değinmek isteriz. Sarmalarınızı kesinlikle çok ince yapmalısınız. Bir baş parmak kalınlığından daha kalın olan sarmalar işletmeler tarafından beğenilmemektedir. O yüzden ince sarmaya özen gösterin.

Evde Sarma Sarma İşi Kaç Para Kazandırır ?

Lokantalar, restoranlar tarafından satın alınan sarmalarınız ile kilogram başına 30-40 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz. Bu rakamların daha üst seviyeye çıkması da mümkündür. Eğer bir kaç işletme ile birden anlaşır ve onlara devamlı olarak sarma yapıp satarsanız aylık 1500 – 2000 TL rakamlarını yakalamanız çok kolay olacaktır.