Gratis Bayilik Başvurusu – Franchise Şartları 2019

Kozmetik alışverişi yapan bayanların bir numaralı tercihi hep Gratis olmuştur. Kaliteli bir mağaza yönetimi sergileyen ve ürünleri ile de bayanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen Gratis mağazaları girişimcilerin de gözdesi durumunda. Kozmetik sektöründe büyük kar marjlarının olması nedeniyle bir kozmetik mağazası açmayı planlayanlar Gratis bayilik veriyor mu ? Gratis’in bayilik ücreti ve şartı nedir diye sıkça sormaktalar. İşte tüm bu sorulara bu yazımızda yanıt bulabileceksiniz.

Gratis Şirket Profili

Gratis şirket profili

2009 yılında ilk mağazasını açan Gratis (Gratis İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi) yenilikçi anlayışıyla ve kaliteli mağaza yönetimi ile her geçen sene büyüme kaydetmiştir. İlk mağazasını açtığı Metrocity Avm’den sonra hızla başarısını artıran Gratis ülke genelinde yaygınlaşma politikasını benimsemiştir. 2019 yılı itibarıyla 79 ilde toplamda 600’den fazla mağaza ile hizmet veren Gratis, bu mağazalarda 30.000’den fazla çeşitle kişisel bakım ve kozmetik ürünleri satmaktadır.

Kozmetik, cilt bakım alanında ülkemizin 1. numaralı perakende satıcısı olmayı başaran Gratis müşterilerine “Gratis Kart” ile de avantajlı alışveriş imkanı sunmakta. Gratis Kartı olan müşteriler bazı kampanyalardan yararlanmakta ve Gratis mağazalarından indirimli alışveriş imkanına sahip olmakta.

“Güzel Bak Kendine” sloganını kullanan Gratis bu sözün altını doldurabilmek için müşterilerine her şehirde alışveriş yapabilme imkanı sunmaya çalışıyor. Şirket, mağaza sayısını arttırarak Türkiye’nin bir çok noktasında hizmet veren perakende kozmetik zinciri olmayı hedefliyor.

2019 yılı itibarıyla Gratis şubelerinde standart olarak bulunabilecek ürünler arasında kişisel bakım, saç bakım, cilt bakım, bebek bakım, erkek bakım ürünleri bulunmaktadır.

Gratis Bayilik Veriyor Mu – Gratis Nasıl Açılır

Gratis bayilik veriyor mu

Kozmetik mağazası açmayı planlayanların bir çoğu Gratis bayilik alıp, hazır konseptte bir mağazaya sahip olmayı düşünüyorlar. Ayrıca Gratis markasının bayanlar arasındaki bilinirliğinin de bu istekte önemli bir etken olduğunu düşünüyoruz. Günümüzde bir çok bayan kişisel bakım ürünlerini Gratis’den karşılamaktadır. Böyle olunca da küçük il ve ilçelerde, Gratis’in mağazasının olmadığı yerlerde girişimciler Gratis bayilik alarak mağaza açmak istiyorlar.

Ancak onlar için biraz kötü haberler vereceğiz. Geçtiğimiz yıllarda Gratis şirket yetkililerinin açıkladığı gibi Gratis bayilik vermemektedir. Şu ana kadar 79 ilde açılan Gratis mağazaları şirketin kendi birimleri tarafından açılmış ve işletilmektedir.

Gratis şirket politikası gereği dışarıdan bayilik başvurusu yapan kişilere bayilik vermemekte, mağaza açmalarına imkan tanımamakta. Bu nedenle Gratis’in bayilik ücreti ve bayilik şartı yoktur. Ne kadar büyük sermayeniz de olsa Gratis mağazası açamazsınız.

Alternatif olarak diğer kozmetik firmalarına başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır.