HSBC Advantage kredi kartı kullanan kişiler üye iş yerlerinden yapmış oldukları alışverişlerden Advantage Nakitpuan kazanırlar. Kazanılan puanlar 2 yıl süreyle hesabınızda geçerli olur ve 2 yıl boyunca kazandığınız puanlar ile bazı mağazalarda, alışveriş marketlerinde, benzin istasyonlarında bu puanları kullanabilirsiniz. Eğer uzun süreden beri Advantage kredi kartınızı kullanıyorsanız hesabınızda mutlaka Advantage Nakitpuan birikmiştir. Bu yazımızda HSBC Advantage Nakitpuan nerede kullanılır, Nakitpuan geçen yerler nerelerdir sizlere anlatacağız. Böylece kredi kartınıza borç yansımadan, puanlarınızı harcayarak alışveriş yapabileceksiniz.

HSBC Advantage Nakitpuan Nerede Kullanılır

HSBC Advantage Nakitpuan nerede kullanılır 2019

Hesabınızda birikmiş olan Nakitpuanları harcayabileceğiniz marketler, benzin istasyonları, mağazalar ve alışveriş sitelerine geçmeden önce sizlere puanlarınızı nasıl öğrenebileceğinizi anlatalım.

Biriken Nakitpuanlarınızı öğrenmek için HSBC’nin internet bankacılığı hizmetini kullanıyor olmanız gerekir. Eğer internet şubesi hesabınız açıksa hesabınıza giriş yapın ve “Kredi Kartı Bilgileriniz” kısmına tıklayın.

Burada HSBC Advantage kredi kartınızın detaylarını göreceksiniz ve Nakitpuanlarınızın ne kadar olduğunu görebileceksiniz. Eğer internet şubesi kullanmıyorsanız daha önceden HSBC kredi kartınız ile yapmış olduğunuz alışveriş fişlerini kontrol ediniz. Fişlerinizin üzerinde de hesabınızda biriken Nakitpuanların ne kadar olduğu belirtilmektedir.

Puanlarınızı öğrendiğinize göre şimdi HSBC Advantage Nakitpuan nerede kullanılır bunlara hızlıca göz atalım;

HSBC Advantage Nakitpuan Harcanan Marketler

Aşağıdaki markelerde Nakitpuanlarınızı harcayarak alışveriş yapabilirsiniz. 2019 güncel listedir;

  • Bizim Toptan Alışveriş
  • KİPA

HSBC Advantage Nakitpuan Harcanan Alışveriş Sitesi

Nakitpuanlarınız ile internetten online alışveriş de yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz internet alışverişlerinde nakitpuanlarınızı kullanabileceğiniz siteler;

  • Hepsiburada.com

HSBC Advantage Nakitpuan Harcanan Benzin İstasyonları

Aracınızın benzin deposunu da Advantage Nakitpuanlar ile doldurabilirsiniz. Aşağıdaki benzin istasyonlarında Nakitpuan geçmektedir;

  • OPET

HSBC Advantage Nakitpuan Nasıl Harcanır

Advantage Nakitpuan nasıl kullanılır

Nakitpuanlarınızı üye iş yerlerinde harcarken kasa görevlisine kredi kartınızı uzatınız ve görevliye “ödemeyi HSBC Nakitpuanlarım ile yapmak istiyorum” diye belirtiniz. Kasa görevlisi sizin isteğinize uygun olarak alışverişin bedelini hesabınızdaki Nakitpuanlardan çekecektir.