Konya’da Evlere Paketleme İşi Veren Yerler ve Firmalar 2020

Konya’da eve iş veren firmalar, Konya’nın yöresel lezzeti olan şekerlemelerin paketlenme işleri başta olmak üzere farklı paketleme işlerini ek iş olanakları olarak sunmaktadırlar. Çoğunlukla Konya merkezde bulunan firmalar, Konya’da evlere iş götürmenin yanı sıra ilçelere de talepler doğrultusunda iş teslimi yapabilmektedir.

Konya’da boş vaktini değerlendirip kazanca çevirmek isteyenler için şu işler bulunmaktadır:

  • Mevlana şekeri paketleme
  • Kuru bamya paketleme
  • Kıyafet paketleme
  • Toka paketleme
  • Boncuk dizme
  • Hediyelik eşya hazırlama
  • Magnet yapımı
  • Mandal paketleme

Konya’da Mevlana Şekeri Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Konya’da Mevlana şekeri paketleme işi, ülkenin turistik bir lezzeti olması dolayısıyla firmalar tarafından verilmektedir. Bu işin yapılma süreçlerinde paketler ve şekerler firma tarafından kargo yoluyla işi yapacak adrese ulaştırılmaktadır.

Merkezde bulunması durumunda, firmalar ürünleri kendileri teslim edip, teslim alabilmektedirler. Fakat ilçelerde işlerin yapılacak olması durumunda kargo şirketleri ile anlaşma sağlanmaktadır.

Mevlana şekerinin paketlenme işlemlerinde, firmalara göre paket değişiklikleri söz konusu olabilmektedir. Organizasyon işlerinde küçük paketler kullanılırken, turistik mağazalarda satışı için büyük paketler kullanılmaktadır.

Mevlana şekeri paketleme işlerinde ihtiyaç duyulan; paket, makas, yapıştırıcı gibi her türlü malzeme, işi yapacak olan kişilere şekerlerle birlikte teslim edilmektedir. Bu sayede hiçbir maliyete gerek olmadan kazanç elde etmek mümkün olmaktadır.

Konya’daki Tekstil Ek İşleri Nelerdir?

Konya’da tekstil firmalarının verdiği ek işler, firmaların işçilere yüksek ödemeler yapmayı tercih etmemeleri halinde yapılan işlerdir. Bu işler çoğunlukla üretim süreçleri ile ilgili değil, satış öncesinde son rötuşların yapılması ile ilgili olmaktadır.

Tekstil firmaları tarafından verilmekte olan işlerden birisi, iplik temizlemedir. Dikişi yapılan ürünlerin üzerlerinde kalan fazla ipliklerin gerekli malzemeler kullanılarak temizlenme işleri, evlerden de yapılabilmektedir.

Tekstil firması tarafından verilmekte olan işlerden bir diğeri ise kıyafet katlamadır. Paketleme öncesinde kıyafetlerin satış için uygun hale getirilerek paketlere yerleştirilmesinin sağlanmasını içermektedir.

Konya’da evlere iş veren tekstil firmaları, bu paketleme veya temizleme işleri için ürünlerin teslimatlarını kendileri yapmaktadırlar. Teslim tarihi belirli olan ürünlerin belirtilen gün ve saatte hazır hale getirilmesi istenmektedir. İlgili yetkililerce ürünler bu zaman dilimlerinde teslim alınmaktadır.

Organizasyon Firmaları İçin Yapılan Ek İşler Nelerdir?

Organizasyon firmalarının ek işleri, paketleme ve süsleme içerikli işler olmaktadır. Düğün, kına, doğum günü partisi, diş buğdayı gibi özel günler için hediyelikler evlerden hazırlatılmaktadır.

Organizasyon firmaları, ürünlerin estetik değerlerine önem vermeleri nedeniyle fabrikasyon paketlemelerden ziyade el işçiliği ile yapılan paketlemeleri tercih edebilmektedirler. Bu sebeple evlerde el becerisi olan kişilerden bu konuda iş desteği talep edebilmektedirler.

Organizasyon firmaları tarafından talep edilen ek işler içerisinde davetiye hazırlama, nikah şekeri paketleme, kına paketleme, hediyelik paketleme, şeker hamuru paketleme gibi işlerin bulunduğu bilinmektedir.

Kuru Bamya Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Kuru bamya paketleme işi, Konya il ve ilçelerinde meşhur olan bir yiyecek olması nedeniyle çok talep görmektedir. Özellikle Bamya çorbası, Konya’nın meşhur yiyeceği olduğu için kurutulmuş şekilde satışı da mümkün olmaktadır.

Kuru bamya paketleme işi, bamyaların uygun şartlarda kurutulması ile yapılmaktadır. Bazı durumlarda, kurutulmuş bamyalar firmalar tarafından gönderilmekte ve sadece paketleme işi için destek talep edilmektedir.

Kuru bamya paketleme işinde bamyaların kurutulma işlemlerinin de paketleme yapacak kişiler tarafından yapılması beklenebilmektedir. Bu durumda bamyaların, kurutulmaya uygun olan ölçülerde alınması ve hazırlanması gerekmektedir.

Konya’da evlere iş veren firmalar içerisinde, kuru bamya satışı yapan firmalar, turistik bir yiyecek de olması nedeniyle, bu ürünlerin paketlenmesine özen gösterilmesine önem vermektedirler.