Küçük Şehirlerde Yapabileceğiniz 5 Parlak İş Fikri

Küçük bir şehirde yaşıyorsanız yapabileceğiniz pek çok iş fikri sizleri bekliyordur. Nüfusu 50 bin ila 150 bin arasında değişen ufak il veya ilçelerde girişimciler için çok fazla fırsat bulunmakta. Düşük nüfuslu yerleşim yerlerinde pek çok iş kolunda ağır rekabet şartlarının olmaması girişimciler için büyük bir avantaj. Bu nedenle taşra şehirlerinde yaşayıp kendi işini kurmak isteyen kişilere bir kaç ufak girişim fikri vermek istedik. Sermayeniz hazırsa ve iş kurmak istiyorsanız aşağıdaki fikirlerimize kulak verin.

Yeni Nesil Lokmacı

lokmacı açabilirsiniz

Son dönemin en popüler iş fikirlerinden birisi lokmacı açmak desek yalan olmaz sanırım. Hemen hemen Türkiye’nin her ilinde bir lokmacı açılmaya başlandı. Ancak az nüfusa sahip il ve ilçeler bu sektörden biraz geri kalmış gibi görünüyor. Bunu hemen avantajınıza çevirip yaşadığınız bölgenin ilk yeni nesil lokmacısını açabilirsiniz. Erkek kalkan yol alır misali hemen bu işe girmek isteyen kişiler aşağıdaki konumuzu okuyup bu iş hakkında detaylı bilgi ve lokma bayilikleri hakkında bilgiler alabilirler.

BUNU DA OKUYUN: Tatlı Sektörüne Girmek İsteyenlere Yeni Trend: Lokmacı Dükkanı Açmak

Korku Evi

korku evi açabilirsiniz

50 – 100 bin arası bir nüfusa sahip il/ilçede yaşıyorsanız korku evi işine girmeyi düşünebilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eğer yaşadığınız yerde üniversite, fakülte, yüksekokul vb. 18-25 yaş arası öğrencilerin olduğu kurumlar yoksa bu işe girmemelisiniz. Yoksa korku evlerinde daha çok öğrenciler vakit geçirdiği için bu işten kar elde edemezsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Korku Evi Oyunu Açmak İçin Ne Gerekir ? Kaç Paraya Mâl Olur ?

Gaming Cafe

gaming cafe açılabilir

Türkiye’nin küçük şehirlerinde Gaming Cafe sektörü neredeyse hiç yok diyebiliriz. Çoğu şehirde hala saati 1 TL – 2 TL olan ve kötü sistem özellikli bilgisayarların yer aldığı internet cafeler iş yapmakta. Eğer cebinizde bu sektöre harcayabileceğiniz 200 bin TL+ sermayeniz varsa gaming cafe sektörüne girerek yaşadığınız şehrin bu alandaki lideri olabilirsiniz. Aşağıdaki makalemizde bu işi tüm detaylarıyla anlatmıştık.

BUNU DA OKUYUN: İnternet Cafe Açmak – Gaming Cafe Nasıl Açılır

Meyve Suyu Barı

meyve suyu barı

Yine son dönemlerde popüler olmuş işlerden birisi. Organik ürünler tüketmek bu sıralar herkesin dikkat ettiği bir konu. Organik meyve suları da oldukça fazla talep görüyor. Küçük şehirlerde bu alanda da pek rekabet yok. Kolaylıkla meyve suyu barı bayilikleri alarak bu işi yapabilirsiniz. İleride sitemizde bu konu ile ilgili de bir yazı yazmayı düşünüyoruz.

Pizzacı

pizzacı

Öğrenci ve memur kesiminin en çok tükettiği yiyeceklerden birisi pizzadır. Küçük şehirlerde pizza sektöründe de fazla rekabet yoktur. İşinizi kaliteli ve hızlı yaparsanız gerçekten de bu alanda başarılı olursanız. Çevrenizde öğrenci yurtları vs. varsa pizzacı açmanız oldukça isabetli bir tercih olacaktır.

BUNU DA OKUYUN: Pizzacı Açmak – Pizza Dükkanı Açma Maliyeti ve Püf Noktaları