7’den 70’e herkesin cebine giren akıllı telefonlar günlük hayatta bir çok işimizi kolaylaştırıyor. Telefon ile konuşuyoruz, mesajlaşıyoruz, resim çekiyoruz, internete giriyoruz. Tüm bunların yanında akıllı telefonlar ile para kazanmak da mümkün. Bu yazımızda sizlere para kazandıran mobil uygulamalar hangileridir açıkça anlatacağız.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

para kazandıran uygulamalar

Akıllı telefonlarınızdan boş vakitlerinizde para kazandıran uygulamalar ile ek gelir elde edebileceksiniz. Ufak rakamlar da olsa “az hiçden değerlidir” sözünden hareketle az da olsa para kazanmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Google Ödüllü Anketler

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google’ın para kazandıran mobil uygulaması da var. Google Ödüllü Anketler’i PlayStore’da aratarak hemen indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra sizi tanımak için kişiler sorular soracaklardır. Bu bilgileri doğru bir şekilde verdikten sonra artık haftada bir olmak üzere size uygun anketler gönderilecektir. Anket geldiği takdirde telefonunuza bildirim gelir ve haberdar edilmiş olursunuz. Dolduracağınız her başarılı anket başına 1,79 TL’ye kadar Google Play Store kredisi kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi ile Play Store’da ücretli uygulamaları satın alabilirsiniz.

CashPrite

Cashprite mobil uygulaması ile para kazanmak için yapmanız gereken uygulamayı mağazadan indirmek ve kayıt olmak. Kayıt olduktan sonra hesabınıza gelecek olan uygulama indirme, ücretsiz oyun denemek, anket doldurmak ve video izlemek gibi görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız paraları PayPal, hediye çeki veya AppStore veya PlayStore bakiyesi olarak alabiliyorsunuz. Paypal Türkiye’de yasaklı olduğu için o ödeme yöntemini baştan unutun ancak hediye çeki veya mağazada kullanmak üzere bakiye olarak ödemelerinizi alabilirsiniz.

Cash for Apps

Cash for Apps uygulamasında da para kazanamk için size verilen görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu görevler bir uygulama indirmek, uygulamaya yorum yapmak, video izlemek, anket doldurmak olabilir. Size hangi görevler gelirse onları yapıyorsunuz ve puan topluyorsunuz. 300 puan topladığınızda kazanacağınız gerçek para 1$ olacaktır. Daha fazla para kazanmak için verilen tüm görevleri yerine getirmelisiniz ve en fazla puanı toplamalısınız. Hesabınızda biriken parayı hediye çeki olarak alabiliyorsunuz ve bu çek Playstore, Amazon, Ebay, iTunes gibi platformlarda harcanabiliyor.

Tapporo

Tapporo’da Google Play Store’dan indirerek size verilen görevleri yerine getirip para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazandıran mobil uygulamalar arasında neye benzediği pek belli olmayan bir uygulama Tapporo. İndirilme sayılarının da düşük olması pek güvenilir olmadığını gösteriyor. Uygulama izlediğiniz videolar ve doldurduğunuz anketler başına puan verdiğini vaad ediyor ve ödemeyi size çekle yaptığını belirtiyor. Ben pek güvenemedim ama boş vaktiniz varsa indirin bunu da deneyin. Pek bir şey kaybetmezsiniz.

Tap Make Money: Cash Rewards

Para kazandıran bir diğer uygulama Tap Makey Money’de yapmanız gereken hesabınıza gelen uygulama indirme görevleri, video izleme ve yorum yapma gibi görevleri yapmalısınız. Yapacağınız her görev başına belli bir miktar para kazanacaksınız. Referans sistemi de olan uygulamada arkadaşlarınızı bu uygulamaya davet ederek de para kazanabiliyorsunuz. Ödemeyi çekebilmek içinse PayPal hesabınızın olması gerekiyor. Türkiye’de Paypal yasaklı olduğu için Türkiye’ye ödeme alamazsınız, yurtdışında yaşayan kişiler kullanabilir.

MOBROG Mobil Anketler

Köklü bir Alman araştırma firmasının mobil uygulaması olan MOBROG’da uygulamayı indirip kayıt olduktan sonra size gönderilen anketleri doldurarak para kazanıyorsunuz. Firma başarılı olarak doldurulmuş anket başına 1 ila 7 TL arası bir ödeme yaptığını belirtiyor. Ödemeleri alabilmek için Skrill hesabı açmalısınız veya banka havalesi ile Türkiye’deki TL hesabınıza para çekebiliyorsunuz.

Marketagent

Mobrog ile benzer bir anket uygulaması olan MarketAgent’de köklü bir Alman firması. Bu uygulamadan para kazanabilmek için mağazadan uygulamayı indirdikten sonra kayıt olup hesabınıza gelen anketleri doldurmak gerekiyor. Dolduracağınız anket başına 100 puan civarı kazanacaksınız. 100 puanı da 1 Euro olarak düşünebilirsiniz. Hesabınızdaki paraları çekebilmek için 800 puana ulaşmanız gerekiyor. Yeterli rakamı kazandıktan sonra hesabınızdaki bakiyeyi Türkiye’deki TL hesabınıza banka havalesi olarak çekebiliyorsunuz.

iPoll

Anket firması olan iPoll’u Android ve iOS cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı indirdikten sonra sizi tanımak için basit bir formda bazı kişisel bilgilerinizi firmaya gönderiyorsunuz ve bu bilgiler doğrultusunda firma size bazı anketler sunuyor. Doldurduğunuz anketler üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Ödemelerinizi alabilmek için hesabınızda 10$ bakiye olması gerkeiyor. Yeterli bakiyeye ulaştıktan sonra PayPal ile veya Banka Havalesi yoluyla ödemenizi alabilirsiniz.

Money App – Cash for Free Apps

Boş zamanlarınızda kullanabileceğiniz para kazandıran mobil uygulamalardan olan Money App’de size verilen görevleri yerine getirerek para kazanıyorsunuz. Nedir bu görevler diyecek olursanız; uygulamaları indirmek, uygulamalara yorum yapmak, yıldız vermek, anket doldurmak ve video seyretmek gibi görevlerdir. Her gün uygulamaya bir kez göz atarak size uygun görev olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kazandığınız paraları PayPal ödeme yöntemi ile çekebiliyorsunuz. Firma ödeme taleplerini 2 veya 3 iş günü içerisinde onayladığını ve gönderdiğini belirtiyor.

Toluna

Bir diğer araştırma firması olan Toluna’da da diğerlerinde olduğu gibi doldurduğunuz anket başına para kazanabiliyorsunuz. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra sizi tanımak için bir kaç soru soracaklardır. Bunları cevapladıktan sonra artık yapmanız gereken beklemektir. Size uygun olan anketler gönderilecektir ve bunları cevaplamanız gerekmektedir. Hesabınızda çekilebilecek kadar tutar biriktikten sonra ödemenizi Paypal ile alabilirsiniz. Türkiye’deki kişiler de Banka havalesi ile ödeme alabiliyor.

Netice itibarile görüldüğü gibi para kazandıran mobil uygulamalar ile para kazanmak için sizlere verilen anket doldurma, video izleme, uygulama indirme vs. gibi görevleri yaparak para kazanabiliyorsunuz. Biz sizlere 10 adet uygulama tanıtımı yaptık. Sizler de benzer uygulamaları PlayStore ve AppStore üzerinden aratarak bulabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.