Sermayem Yok Ne İş Yapabilirim Diyenlere 5 İş Önerisi

Her insan bir gün kendi işini yaparak para kazanmak ister. Ofis yaşamından sıkılan beyaz yakalı çalışanların sık sık üzerine konuştuğu iş kurma meselesinde sohbet hep bir noktada tıkanır; sermaye. Evet ülkemizde çoğu insan kazandığı maaş ile para ile ancak karnını doyurabildiği, birikim yapamadığı için “sermayesiz ne yapabilirim acaba ?” diye sorular sorar. Biz de bu durumda olan kişilere bazı fikirler sunmak istedik. Size anlatacağımız fikirler ile sermayeniz olmadan az da olsa para kazanabilir ve buradan edindiğiniz sermaye ile daha büyük çapta işler yapabilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz;

Özel Ders Vermek

özel ders vermek

“Sermayem yok ama bilgim var” diyorsanız özel ders vererek hiç beklemediğiniz kadar para kazanabilirsiniz. Bunca senedir elde ettiğiniz bilgileri başkalarına satarak kısa sürede gelir elde edersiniz. Ülkemizde eğitim sektörüne çok yoğun bir talep var. Her sene düzenlenen YKS – KPSS gibi sınavlara hazırlanan bir çok öğrenci var. Matematik, Fizik, İngilizce vb. gibi derslerde kendinize güveniyorsanız yapmanız gereken tek şey sizden ders almak isteyen öğrencileri bulmak. Özel ders almak isteyen kişileri bulabilmek için size tavsiyemiz Sahibinden.com platformuna ilan vermenizdir.

BUNU DA OKUYUN: Özel Ders Vererek Para Kazanmak [Haftada 500 TL KAZANÇ GARANTİ]

BUNU DA OKUYUN: Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Köpek Gezdirebilirsiniz

kopek gezdirebilirsiniz

Eminim aranızda bu işi hiç duymamış olan kişiler vardır. Kulağa garip gelse de köpek gezdirerek para kazanılabiliyor. Gündelik yaşamda evcil hayvanına iş nedeniyle vakit ayıramayan kişiler köpeklerini gezdirecek kişilere ihtiyaç duyuyorlar. Burada da siz devreye girip bu kişilerin köpeklerini gezdirerek para kazanabiliyorsunuz. Hiç bir sermayeye ihtiyacınız olmayan bu iş ile 2.000 TL gelir elde etmeniz çok zor değil…

BUNU DA OKUYUN: Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Sosyal Medya Reklamları İle Kazanın

sosyal medyadan para kazanın

Sosyal medya çok uzun süredir bir kazanç kapısına dönüştü. Sermayesi olmayan bir kişi evde oturduğu yerden bir sosyal medya hesabı açarak para kazanabiliyor. İhtiyacınız olan şeyler sadece internet bağlantısı ve bir akıllı telefon. Bu yazıyı okuyabildiğinize göre bunlar sizde var demektir. O halde artık sosyal medyada sadece tüketmeyin, biraz da siz içerik üretin ve para kazanın. Sosyal medya hesabına reklam alarak ayda 2 bin – 5 bin lira arası kazanç sağlayabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır

Oyun Oynayarak Para Kazanmayı Kim İstemez

oyun oynayarak para kazanın

Video oyunları çok büyük bir sektör ve herkesin ucundan bir şeyler kazandığı bir kazanç kapısı. Çoğumuzun sadece eğlenmek için oynadığı video oyunları sayesinde bir beyaz yakalı maaşı kadar para kazanabilmek mümkün. Ayrıca bu iş için sermayeye de ihtiyacınız yok. Evinizde iyi bir oyun bilgisayarının olması yeterli. Uzun saatler oyun oynayabilirim ve muhabbetim de iyidir diyorsanız bu işi düşünmenizi öneririz.

BUNU DA OKUYUN: PUBG Oynayarak Para Kazanmak – PUBG’de Nasıl Gerçek Para Kazanılır

Satış Ortaklığı Sistemi İle Kazanın

satış ortaklığı yapın

Üretim yapan firmalar yapmış oldukları ürünleri tanıtacak ve satacak kişilere ihtiyaç duyarlar. Bu kişiler ile firma arasında satış ortaklığı olarak adlandırılan bir ilişki kurulur ve tanıtım yapan kişi sattığı ürünlerden belli bir yüzde de komisyon alır. Satış ortaklığı sistemi sayesinde cebimde 1 lira bile yok diyen kişiler para kazanabiliyorlar. İhtiyacınız olan şeyler konuşkan olmak, ikna kabiliyeti ve sosyal medya kullanımı becerilerine sahip olmak. Eğer bunların sizde olduğunu düşünüyorsanız satış ortaklığı sistemlerine başvurarak ürün pazarlamaya başlayabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Tesettür Giyim Satışı Yaparak Para Kazanmak [Sermayesiz !]

Sizlere verdiğimiz bu 5 fikir ile sermayeniz olmadan para kazanabilirsiniz. Bu işler sayesinde kazanacağınız paraları kendinize sermaye yaparak daha büyük işlere girişebilir ve kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Yazımıza eklenmesini istediğiniz sizin de dikkatinizi çeken sermayesiz yapılabilecek işler varsa bize aşağıdaki yorumlar kısmından iletebilirsiniz.