YÖK kayıtlarına göre ülkemizde 7 milyondan fazla üniversite öğrencisi bulunmakta. Son yıllarda açılan yeni üniversiteler ile ülkemizdeki üniversite sayısının 200’ü geçmesi bu duruma en büyük neden oldu. Artık üniversite okumayan kalmadı desek yeridir. O nedenle bu devirde üniversite okumak şart olunca ailelerde çocuklarını başka bir şehire okumaya göndermeye başladı.

Ailesinden gelen bir miktar para ile geçinmeye çalışan, ekstra olarak KYK kredisi ile biraz karnını doyurmaya çalışan öğrenciler part time iş bularak çalışmak istiyorlar. Okuldan arta kalan vakitlerde part time iş yapmak isteyenler için bizde bu yazımızı yazmaya karar verdik. Üniversite öğrencileri part time olarak ne iş yapabilir bu yazımızda bulabilirsiniz. Part time çalışmak isteyen öğrenciler mutlaka bu yazımızı okusunlar.

Kahve Zincirlerinde Çalışmak

kahve zincirlerinde çalışın

Üniversite öğrencilerine part time iş imkanı olak kahve zincirlerinde barista olarak çalışmak bir numaralı tavsiyemiz olacaktır. Baristalık ne demektir kısaca anlatacak olursak kahve zincirlerindeki müşterilerin arzusuna göre istediği kahveyi yapan, servis eden kişiye barista deniliyor. Popüler kahve zincirlerinde barista olarak genelde üniversite öğrencileri istihdam edilmekte. Bulunduğunuz şehirde bu tip kahve zincirleri var ise hemen başvurarak işe girmenizi tavsiye ederiz. Bir üniversite öğrencisinin bulabileceği en iyi part time işlerden birisidir.

Kuryelik Yapmak

kuryelik yapmak

Son yıllarda yemeksepeti ile artan evlere sipariş veren restoranların sayısındaki artış üniversite öğrencilerine de yaramış durumda. Part time iş aramak zorunda kalan üniversite öğrencileri için moto-kuryelik işi karlı ve güzel bir iş olarak tavsiyelerimiz arasında. Motorsiklet ehliyetiniz varsa ve motorsiklet kullanmayı seviyorsanız bu işe girmeniz sizin için iyi olacaktır. Hem girdiğiniz iş yerinden para kazanacaksınız hem de evlerine paket servis götürdüğünüz kişilerden bahşiş toplayacaksınız. Hayli kazançlı bir iş…

Garsonluk Yapmak

garsonluk yapmak

Üniversite öğrencilerinin yapabileceği işlerden bir diğeri de lüks bir restorantta garsonluk, komilik gibi işlerdir. Bu işle ile kazanacağınız bahşişler ile de alacağınız haftalığın üstüne ek gelirler elde edersiniz. Lüks restorantta çalışırsanız bol bol bahşiş veren müşteri çıkacaktır. O nedenle önceliğiniz ufak yerlerde çalışmak yerine lüks yerlere girmekte olsun. Part time garsonluk işi yaparak kazanacağınız paralar ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, hobileriniz ile ilgilenebilirsiniz.

Büfede Çalışmak

büfede çalışmak

Günün 24 saati çalışan büfeler dönüşümlü olarak çalışmaktadır. Bu nedenle bazı büfeler part time çalışacak kişilere ihtiyaç duyarlar. Büfede çalışabilirim diyorsanız çevrenizdeki büfelere part time iş başvurusuna başlayabilirsiniz. Genellikle öğrenci kesimden part time işçi çalıştıran bu büfelerde günlük 30-40 TL arası bir gelir elde edebilirsiniz.