Ev Hanımlarının Yapabileceği Ek İşler

Günlerinin büyük bir kısmını evde geçiren ev hanımları uzun süreler televizyon başında oturarak vakit geçiriyor. Sabah kadın programları, akşam diziler derken koca bir günü bitiren ev hanımları kısa zamanda bu durumdan sıkılarak evde ek iş yapmanın yollarını arıyorlar. Bu nedenle ev hanımlarının yapabileceği iş fırsatları bu yazımızda anlatmaya karar verdik.

Bu yazımızda ev hanımlarının yapabileceği ek işler nelerdir, ev hanımları evde hangi işleri yaparak para kazanabilir bunlardan bahsedeceğiz. Yazımızı okuyan ev hanımları burada paylaşılan iş fikirlerini uygulayarak para kazanabilirler.

Evde Örgü İşleri Yapmak

Ev hanımlarının evde yapabileceği ek işler arasında en başta örgü işleri gelmektedir. Ev hanımlarının büyük bir kısmı örgü işlerinde becerikli ve bilgili oldukları için kısa sürede örgü örerek çok fazla iş yapabilirler. Özellikle kış aylarında olduğumuz şu günlerde insanların ev yapımı örgü işlere olan ilgisi yüksektir. Soğuk havalardan korunmak için ihtiyaç duyulan bere, atkı, eldiven, patik gibi yün türü şeyleri üretip satarak para kazanabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz örgü işlerini satmak için Letgo, Facebook gibi sosyal platformları kullanabilirsiniz. Buralarda yaptığınız işleri ilan olarak ekleyerek yün ürün almak isteyen kişilere ulaşabileceksiniz.

Evde Dikiş Yapmak

Dikiş – nakış işleri ev hanımlarının en becerikli olduğu işlerden birisidir. Eğer dikiş yeteneğiniz varsa evde dikiş işleri alabilirsiniz. Tekstil atölyelerindeki iş fırsatlarını değerlendirerek oralara iş yapabilir ve bu şekilde evden para kazanabilirsiniz. Kazancı her ne kadar az olsa da damlaya damlaya göl olur düşüncesi ile bu işi yaparak ev ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

Evde Mantı Yapmak

Lezzetli bir ev yapımı mantıya kim hayır diyebilir ki. Günümüzde düzgün yapılmış bir ev mantısı bulabilmek çok zorlaştı. Lokantalar genellikle hazır üretilmiş mantıyı müşterilerine satıyorlar. Lezzetli bir ev mantısı yapabileceğinizi düşünüyorsanız evde mantı yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Sitemizde daha önceden bu konuda bir makale yazmıştık.

BUNU DA OKUYUN: Evde Mantı Yapıp Satarak Para Kazanma [Yüksek Kazançlı]

Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Bir işte tam zamanlı olarak çalışan çocuklu anneler eğer çocuklarına bakabilecek bir akrabası yok ise onu bakıcıya verme yolunu tercih ediyor. Bu noktada çocuklar ile ilgilenebileceğinizi ve çocuklar ile iyi anlaşabileceğinizi düşünüyorsanız evinizde çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz. Bakıcılık maaşlarının yüksek olması da size büyük katkılar sağlayacaktır. Evde ek iş yapacak bir kişi çocuk bakıcılığı yaparak çok iyi paralar kazanabilir.

Özel Ders Vermek

Herhangi bir konuda uzmanlığınız varsa bu tecrübelerinizi özel ders almak isteyenlere satabilirsiniz. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ders verebilir, bilgisayar/yazılım, grafik tasarım gibi alanlarda özel ders almak isteyen kişilere saati karşlığında ders vererek yüksek rakamlar kazanabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Özel Ders Vererek Para Kazanmak [Haftada 500 TL KAZANÇ GARANTİ]

Ev hanımlarının yapabileceği ek işler nelerdir bu yazımızda onlardan bir kaçını anlattık. Buradaki evde ek iş fikirlerini uygulayarak kazandığınız paralar ile ev ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.