Enflasyon canavarı tekrardan hortladı ve ülkemizde alım gücü oldukça düşmüş durumda. Çalışan insanlar asgari ücret ile öğrenciler ise Kyk kredileri ile yarı aç – yarı tok yaşam mücadelesi veriyorlar. Bu nedenle insanlar evde ek iş yapmanın yollarını arıyorlar. Paraya ulaşmak için ek iş yapmak isteyenler için bugün güzel bir iş modeli ile karşınızdayız. Bu yazımızda makale yazarak nasıl para kazanılır, ayda kaç para kazanılır, evde makale yazarak para kazanma ve bu işin diğer püf noktalarını anlatmaya çalışacağız. Yazımız daha çok öğrenci arkadaşlarımıza yöneliktir. Öğrenci arkadaşlarımız bu yolu uygulamaya müsaittir. Çünkü yıllardan beri ders çalışıp, yazılar yazdıkları için makale yazma konusunda çok sıkıntı yaşamayacaklardır. O yüzden bu yazımızı öğrenci arkadaşlar çok iyi okusunlar ve ek iş yaparak gelir sağlasınlar.

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

evde makale yazarak para kazanma

Evde makale yazarak para kazanmak bir çok öğrencinin kolaylıkla yapabileceği bir iş. Zaten eğitim hayatları boyunca hep bir şeyler yazdıkları için bir konu hakkında makale yazma noktasında sıkıntı yaşamayacaklardır. Kendilerine verilen makale yazma görevlerini kolaylıkla halledip iş bitiminde ücretlerini alabilirler.

Peki makale yazma işi veren firma var mıdır ? Sorusunu sorduğunuzu biliyorum. Evde makale yazarak para kazanmanın en kolay yolu bir kaç webmaster forumunda blog sahibi kişilerin bloglarına makale üretmektir. Bu blog sahipleri sizlerden belli bir konuda 300 veya 500 kelimelik bir yazı yazmanızı talep eder. Örnek olarak işveren sizden “Öksürüğe İyi Gelen 10 Bitki Çayı” başlıklı bir makale ister ve sizden bu konu hakkında 500 kelimelik bir yazı yazmanızı talep eder. Siz de bu yazınızı uygun bir şekilde yazdıktan sonra işveren kişiye teslim eder ve banka aracılığıyla anlaştığınız ücreti alırsınız.

Bu tip işleri bulabilmek için benim tavsiyem en büyük webmaster forumu olan R10.net ve Wmaraci.com sitelerini takip etmenizdir. Aşağıda vereceğim linkte bu iki forumun adresini bulabilirsiniz. O bağlantılar sayesinde kendinize makale yazma işi bulabilir ve işe başlayabilirsiniz.

R10.net – Makale Yazma İşleri
Wmaraci – Makale İşleri

Makale Yazarak Kaç Para Kazanabilirim ?

Evde makale yazarak para kazanmak oldukça getiri sağlayan bir iş modelidir. Fakat kazanılacak ücret kişiden kişiye değişmektedir. Bu işe ne kadar fazla zaman ayırırsanız o kadar fazla para kazanırsınız. Makale yazmak için bazen uzun zamanlar ayırabiliyorsanız gayet güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Yukarıda verdiğim iki adreste genellikle makale işi veren kişiler 100 kelime yazı için 1.5 TL ödemeyi kabul ediyorlar. Bu noktada eğer 500 kelimelik bir yazı yazdığınızı varsayarsak yazı başına 7.5 TL kazanabilirsiniz. Günde 3 tane 500 kelimelik yazı yazarsanız günlük kazancınız 22.5 TL olacaktır. Aylık bazda ise 675 TL gibi bir rakam kazanmanız olası ve bu para öğrenci arkadaşlarımızın bir çok ihtiyacını karşılayacaktır.