Kadın ve erkeklere yönelik ayakkabı, çanta, cüzdan vb. aksesuarların satışını gerçekleştiren HOTİÇ mağazaları oldukça popüler, iş yapan mağazalardır. Türkiye’nin bir çok noktasında satış mağazaları bulunan Hotiç’in bu alanda en başarılı şirketlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Daha çok kadınlar tarafından ziyaret edilen ve sık sık alışveriş yapılan Hotiç mağazaları girişimciler için de büyük fırsatlar sunuyor. Ayakkabı ve çanta satışı üzerine bir iş kurmayı düşünenler Hotiç bayilik alarak ürün tedariki aşamasını çözebilirler.

1938 yılında Salih Hotiç tarafından kurulan Hotiç mağazaları köklü geçmişi ve sektör tecrübesiyle ülkemizdeki ayakkabı ve çanta sektörünün lider firmalarından birisi olmuştur. Kendine özgü tasarımları ve desenleri ile yerli üretim yapan Hotiç mağaza sayısını arttırma hedefiyle bayilikler vermeye devam ediyor.

Hotiç Bayilik Şartları ve Özellikleri

hotiç bayilik şartları

Hotiç 2019 yılı itibarıyla yeni girişimciler için, ayakkabı sektörüne girmeyi planlayanlar için yurt içinde ve yurt dışında bayilikler vermektedir. Hotiç bayilik şartları ise şu şekildedir;

  • Hotiç’den bayilik almayı düşünen girişimcilerin mağaza açmayı planladığı konum Hotiç’in hedefleri dahilinde olmalıdır. Hotiç’in çalışmayı düşünmediği bölgeler/lokasyonlarda bayilik verilmez.
  • Açılacak olan mağaza bir AVM içerisinde veya şehrin işlek cadde üstlerinde olmalıdır.
  • Mağazaların en az 120 m2 – 150 m2 net kullanım alanının olması gereklidir.
  • Mağazanın dış cephesinde minimum 6 metrelik görsel (logo) yerleştirme alanı olmalıdır.
  • Mağazanın mimari projesi Hotiç’in kendi mimari ekipleri tarafından çıkartılır. Dekorasyon maliyeti girişimci kişi tarafından karşılanır. Dekorasyon işlemleri Hotiç mağaza standartlarına bağlı olarak yapılır ve mağaza hazır hale getirilir.
  • Hotiç’in öngördüğü şekilde girişimci kişi Banka Teminat Mektubu verecektir.
  • Ortalama işletme sermayesi mağazanın bulunduğu bölge/lokasyona ve sezona bağlı olarak değişecektir.
  • Mağazalardaki tüm ürünler Hotiç tarafından güvenli olarak mağazanıza sevk edilir.

Hotiç Bayilik Başvurusu

hotiç bayilik başvurusu

Hotiç’den bayilik alarak ayakkabı ve çanta sektöründe kaliteli bir mağazaya sahip olabilirsiniz. Hotiç’in bayilik şartlarını karşıladığınızı düşünüyorsanız aşağıdaki e-mail adresine “Ad Soyad ve Telefon Numaranızı” içeren bir e-mail göndermeniz yeterlidir.

Hotiç Bayilik Başvurusu e-Mail: bayi@hotic.com.tr

Bayilik başvurunuz firma yetkilileri tarafından incelenecek ve size geri dönüş yapılacaktır. Hotiç’in bayilik – franchise sistemi hakkında tüm bilmeniz gerekenler size aktarılacaktır.