Son yılların gözde ülkelerinden birisi olan Katar’da pek çok iş fırsatı bulunmakta. Katar – Türkiye ilişkilerinin iyi bir noktada olması nedeniyle iki ülke arasında pek çok ticari faaliyet hız kazanmış durumda. Türkiye’den pek çok mal ve hizmet satın alan Katar iki müttefik ülke olmanın iş birliği içerisindedir. 2022 Dünya Kupası’nda ev sahipliği yapacak olan Katar bu süreye kadar ülkedeki altyapı ve inşaat çalışmalarını yetiştirmeye çalışmaktadır. Dünya Kupası gibi dev bir organizasyonu gerçekleştirebilmek için yeni binalara, AVM’lere, stadyumlara ve otellere ihtiyaç duyan Katar bu çalışmaları tamamlamak için Türk şirketleri ile iş birliği yapmaktadır. Katar’da iş yapan pek çok Türk firması vardır. Bu yazımızda Katar iş imkanları nelerdir, Katar’a vasıflı – vasıfsız işçi götüren firmalar hakkında bilgiler bulacaksınız.

Katar İş İmkanları

Katar iş ilanları

Katar petrol ve doğalgaz zengini olan, az nüfusu ile dikkat çeken bir ülke. Ülkedeki nüfus 2018 sayımlarına göre 2 milyon 640 bin’dir. Nüfusun az olması nedeniyle ve petrol rezervleri bakımından çok zengin bir ülke olması nedeniyle Katar kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülkelerden birisidir. Elbette çalışacak nüfusun az olması bu ülke için biraz da sorun sebebidir. Çalışacak insan sayısı az olan Katar bu sorunu aşmak için bolca vasıflı – vasıfsız işçiyi ülkesine davet etmektedir.

Katar’ın altyapı çalışmalarını ve inşaat işlerini yürüten pek çok Türk firması bulunmakta. Müteahhitlik ve mühendislik hizmetleri veren Türk şirketleri Katar’da çalışacak pek çok Türk işçisini bu ülkeye götürmektedir.

Katar’a genellikle inşaat işlerinde çalışacak elektrikçi, fayanscı, duvar ustası, boyacı, sıhhi tesisatçı, iş makinesi operatörü vb. gibi çeşitli meslek sahipleri götürülmektedir. Katar’ın inşaat yönünden pek çok eksiği olduğu için şehirde en çok Türk inşaat şirketlerinde çalışacak işçilere ihtiyaç vardır.

Aşağıdan güncel olarak Katar iş imkanları, Katar’da iş ilanlarını görebilirsiniz:

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/katar

Kariyer.net üzerinde Katar’da çalışmayı isteyen kişiler için ilanlar açılmaktadır. Bu sayfayı sık sık ziyaret etmeniz ve güncel Katar iş ilanlarına bakmanız gerekmektedir.

Katar’da Kaç Bin Dolar Maaş Alınır

Katar'da kaç bin dolar maaş alınır

Katar’a çalışmaya gitmeyi düşünenlerin en çok merak ettiği konu elbette maaş konusudur. Katar’ın zengin bir ülke olduğunu söylemiştik. Ülkedeki çoğu kişi gelir bakımından üst seviyede yer almakta ve geçimini sağlamakta. Katar’a işçi olarak giden bir Türk ortalama olarak 3 bin dolar ila 5 bin dolar arasında kazanç elde etmektedir.

Katar’da kazanacağınız maaş sizi oraya götüren firmanın standartları doğrultusunda olacaktır. Genel itibariyle inşaat sektöründe iş yapan Türk şirketlerinin maaş aralığı bu şekildedir. Katar’da yabancı ortaklı bir şirkette veya daha fazla vasıf gerektiren bir işte çalışacaksanız kazanacağınız maaşın 10 bin dolara kadar çıkması mümkündür.

Katar’a işçi götürmek isteyen pek çok şirket internet üzerinden işçi alımı da yapmaktadır. Aşağıdaki yorumlar kısmından vasıflarınızı ve iş tecrübelerinizi anlatan bir mesaj yayınlayarak Katar’a işçi götürmek isteyen firmalar ve kişilere sunabilirsiniz.