Şok Bayilik Veriyor Mu – Şartlar Neler

İnsanların her zaman gıdaya ihtiyaç duyması nedeniyle marketçilik sektörü her geçen sene büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin artan nüfusuna bağlı olarak kişi başına gıda alımının istikrarlı olarak artması söz konusu .Geçmiş yıllarda tekil kişiler tarafından açılan bakkal dükkanları ve marketler günümüzde süpermarket zincirlerine yenilmiş durumda. Perakende satış sektöründe muazzam satış miktarları yakalayan firmalardan birisi de elbette Şok Marketler Ticaret A.Ş’dir. Girişimcilerin gözdelerinden olan Şok bayilik veriyor mu ? Şok bayilik ücreti nedir oldukça fazla merak ediliyor. Yazımızın içeriğinde bu konuya değineceğiz ve sizi Şok Marketler bayiliği hakkında bilgilendireceğiz.

1995 yılında Migros Ticaret A.Ş tarafından kurulan Şok Marketler, perakende satış sektöründe kısa zamanda başarıya ulaşmış ve mağaza sayısını artırmıştır. 2010 yılında 1254 mağaza sayısına ulaşan ŞOK bu tarihten sonra el değiştirmiş ve Migros Ticaret A.Ş çatısından çıkmıştır. Yeni şirket sahipleri ile birlikte büyüme stratejisi geliştiren Şok Marketler 2017 yılında 81 ilde toplamda 5.100 mağazaya ulaştı. Günümüzde dev bir süpermarket zincirine dönüşen Şok bayilik verir mi oldukça fazla merak edilmektedir. Bu konuya cevap bulmak için Ek İş Ajandası olarak detaylı bir araştırma yaptık. Sonuçlarını aşağıda anlatıyoruz;

Şok Bayilik Veriyor Mu

Şok bayilik veriyor mu

5.100 gibi süpermarket sektörü için ciddi bir mağaza sayısına ulaşan Şok Marketleri, bu alanda BİM ve A101 ile birlikte en başarılı firmalardan birisidir. Türkiye’nin 81 ilinde de hizmet veren ŞOK girişimcilerden de oldukça fazla talep görüyor. Pek çok kimse şirkette bayilik almak ile ilgili isteklerde bulunuyor ve bayilik ücretini araştırıyor. Bu yüzden biz bu konuyu araştırdık ve ŞOK’un bayilik politikasını tespit ettik.

Resmi websitesi üzerinden bu konu hakkında açıklama yapan ŞOK bayilik vermediğini, franchise – franchising gibi uygulamalar ile mağaza açılışı gerçekleştirmediğini çok net olarak ifade etmiştir. Şirket bugüne kadar açılmış olan tüm ŞOK mağazalarını kendi bünyesindeki ekiplerce açmıştır. Dışarıdan hiç bir kimseye bayilik verilmemiş, isim hakkı kullanımı devredilmemiştir.

Bu açıklama girişimcilerin canını sıkmış olsa da ŞOK’un bu konudaki tutumu kesindir. Firma bayilik vermeyerek, tüm mağazalarını kendisi işletmekte ve bu sayede mağazalarında belli bir kaliteyi muhafaza etmektedir.

ŞOK’a Kiralık Dükkan Yeri Önerebilirsiniz

şok kiralık dükkan önerisi

ŞOK bayilik vermediği için üzülen girişimcileri biraz keyiflendirecek bir haberimiz var. Yeni mağaza kurmak için sık sık kiralık dükkan önerilerini değerlendiren ŞOK’a kiralık dükkan önerisi yapabilirsiniz. Eğer elinizde ŞOK Marketler’in kullanımına uygun bir dükkan yeri varsa bunu firmaya bildirebilirsiniz.

Dükkan yeriniz firmadan onay aldığı takdirde, mülkünüzde ŞOK Marketler’den kira geliri elde etme imkanına sahipsiniz. Kiralık dükkan yeri önerilerinizi aşağıdaki bağlantıdan firmaya göndermenizi tavsiye ederiz;

ŞOK Kiralık Dükkan Önerisi